Wyburzą garaże. Na ich miejscu powstanie bursa

Wrzesińskie starostwo ogłosiło przetarg na budowę bursy przy ul. Wojska Polskiego we Wrześni.

oświata 13 dni temu 12

Urzędnicy informują, że obiekt zostanie zbudowany w bezpośrednim sąsiedztwie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i strzelnicy, a dokładnie w miejscu istniejących garaży.

Ankieta

Podoba Ci się wizualizacja bursy, która powstanie przy ul. Wojska Polskiego we Wrześni?

Trzykondygnacyjny budynek będzie miał powierzchnię 876 metrów kwadratowych i będzie stanowić bazę noclegową dla korzystających z oferty kształcenia zawodowego w powiecie. W internacie znajdą się 22 pokoje z łazienkami, a także pomieszczenia gastronomiczne i techniczne. Część pomieszczeń noclegowych będzie dostosowana dla osób niepełnosprawnych, a cały obiekt ma być przyjazny ich potrzebom. Przed budynkiem staną ławki w otoczeniu zieleni, nie zabraknie też stojaków na rowery oraz miejsc postojowych. Bursa będzie działać przez cały rok.

Inwestycja powstanie w ramach projektu pod nazwą „Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego”, na który Starostwo Powiatowe we Wrześni pozyskało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 73 mln zł. Z tego ponad 27,5 mln zł przeznaczone będzie na rozbudowę Centrum Oświatowego, która obejmuje budowę i wyposażenie zaplecza dydaktyczno-sportowego przy Zespole Szkół Politechnicznych, modernizację Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej i modernizację bursy przy ul. Słowackiego.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

13 dni temu 12