Wszystko wolno!

W nadchodzących wyborach obóz Koalicji Obywatelskiej chce oczywiście odzyskać utraconą władzę, a PiS obronić zwycięstwo.

Moim zdaniem 13:31 06-09-20190 26

Szykuje się ostra i nieprzebierająca w środkach kampania. Tym razem partia Kaczyńskiego podpina do swojego programu hasła dotyczące zarobków. A ponieważ rządzący wywiązują się z obietnic wyborczych – zyskując coraz większe poparcie społeczne – w tym roku są one równie hojne jak poprzednio. W 2015 roku PiS odniósł zdecydowane zwycięstwo za sprawą programu 500+ i chyba chce powtórzyć sukces z innym, równie chwytliwym pomysłem.

Rzeczywiście – to może się udać. Ostatnie doniesienia o dofinansowaniu przyznanym naszej gminie z kasy wojewódzkiej potwierdzają determinację prezesa. I nawet różnice partyjne pomiędzy wojewodą a naszymi notablami z ratusza nie przeszkadzają w „przyjaźni i braterstwie”.

Oczywiście należy cieszyć się, że Września zyskuje sporą kasę na poprawę komunikacji, ale czy dotowanie ze wspólnej narodowej puli nieaktualnych już dziś programów rozwojowych z lat 90. XX wieku jest dobrą inwestycją tak dla miasta, jak i budżetu centralnego? „Eee tam, cicho być” – wybory przecież... Wszystko wolno!

Jacek Pietrzyk

wrześnianin

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:31 06-09-2019