Wrześnianie ze zniczami w ręku protestowali w obronie sądów

Niespełna 30 mieszkańców zebrało się w czwartek wieczorem przed Sądem Rejonowym we Wrześni, aby zaprotestować przeciwko proponowanym przez Prawa i Sprawiedliwość zmianom w ustawie o Sądzie Najwyższym.

społeczeństwo 22:21 20-07-20170 87

Mieszkańcy przyszli ze zniczami. Jednym z mówców podczas manifestacji był Maciej Tomczak, który zaznaczył, że trzeba protestować.

- Nie bądźmy cicho, nie bądźmy bierni. Teraz chce się wprowadzić zmiany w ustawie o Sądzie Najwyższym. Później niszczone będą wolne media, samorządy, stowarzyszenia i inne organizacje. Być może będziemy musieli się spotykać częściej w różnych miejscach, ale mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Liczę, że władza się opamięta i wsłucha się w głos obywateli - mówił.

Wśród zebranych pod sądem był m.in. Waldemar Grześkowiak, przewodniczący Rady Miejskiej we Wrześni, Damian Staniszewski, prezes Projektu Wrześni czy Jarosław Ignasiak, przewodniczący lokalnej Nowoczesnej. Ten ostatni przyszedł na manifestację ze swoimi dziećmi.

- Nigdy nie myślałem, że będzie trzeba protestować aby bronić demokracji. Nasi współrodacy robią z państwem coś strasznego. Nasze dzieci to obserwują. My widzieliśmy to wszystko w PRL-u. To co się dzieje jest podłe. Brakuje mi na to słów- mówił.

Dodajmy, że organizatorami spontanicznej manifestacji byli: Maciej Tomczak i Jarosław Ignasiak. 

Ankieta

Czy popierasz forsowane przez PiS zmiany w Sądzie Najwyższym?

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

22:21 20-07-2017