Września zawstydza inne miasta. Czy zbliżająca się majówka pobije rekord frekwencji?

Lada dzień rozpocznie się „największa majówka w Wielkopolsce”, której zazdroszczą nam inne okoliczne miasta. Mowa oczywiście o Wrzesińskim Weekendzie Muzycznym i Rodzinnym Rajdzie Rowerowym.

kultura 17:42 27-04-20180 56

Wszystko zacznie się w poniedziałek 30 kwietnia. Tego dnia o godz. 20.00 na rynku wystąpi Michał Szpak, a o godz. 21.30 „zmieni go” Cleo. We wtorek 1 maja o 20.30 zagra Big Cyc, a o 22.00 – DJ Hazel. W środę scenę już o 18.00 opanuje Sławomir, by o 19.30 ustąpić Adamowi Stachowiakowi. Na koniec o 20.30 zagra After Party. 

Ankieta

Na koncert którego wykonawcy najbardziej czekasz?

Wszystkim darmowym koncertom będzie towarzyszyć płatne Miasteczko FoodTrucków w parku Dzieci Wrzesińskich. Oczywiście jak zwykle na czas występów centrum zostanie wyłączone z ruchu samochodowego.

Dodajmy, że impreza organizowana przez Urząd Miasta  Gminy Września w większości finansowana jest przez prywatnych sponsorów, wśród których są największe lokalne firmy. Jednocześnie ratusz wciąż zabiega o kolejnych reklamodawców.

Majówka zakończy się w czwartek 3 maja wraz z Rodzinnym Rajdem Rowerowym, na który w jeden dzień zapisało się ponad 6 tys. osób. Oczywiście można wziąć w nim udział bez rejestracji, ale nie mamy wtedy co liczyć na gratisy i nagrody. 

Przypomnijmy, że start zaplanowano o godz. 9.00 na ul. Armii Poznań. Główna trasa będzie liczyć 22 km, przewidziano też krótszą opcję o długości 16 km. Na mecie w Nowym Folwarku czekać będzie wiele atrakcji, w tym bungee, dmuchane place zabaw i loty paralotniarza.

Tradycyjnie przy okazji wrzesińskiej majówki w ogólnopolskiej telewizji pojawią się prognozy pogody. 2 i 3 maja prosto z Wrześni nadawać będzie Tomasz Zubilewicz.

Będzie to jubileuszowa, dziesiąta edycja Wrzesińskiego Weekendu Muzycznego. Tak wygląda cała dotychczasowa „playlista” tej imprezy:

2009 - Iwona Węgrowska, Feel, Paweł Kukiz i Piersi, Muchy, Kayah, Kashmir, Bajm

2010 - Maryla Rodowicz, Kult, Raz Dwa Trzy, Thomas Anders from Modern Talking

2011 - Wilki, Hey, Dżem, Alphaville

2012 - Lady Pank, Volver, Video, Blue Cafe

2013 - Krzysztof Krawczyk, Enej, Kamil Bednarek, Golec uOrkiestra

2014 - Maciej Maleńczuk, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Monika Brodka

2015 - Patrycja Markowska, Perfect, Agnieszka Chylińska, Ewa Farna

2016 - Edyta Górniak, Mrozu, Kalwi & Remi, Margaret

2017 - Andrzej Piaseczny, Grzegorz Hyży, DJ Adamus, Sound’n’Grace, Piękni i Młodzi

2018 - Sławomir, Michał Szpak, Big Cyc, Cleo, DJ Hazel, Adam Stachowiak, After Party

Ankieta

Która edycja Wrzesińskiego Weekendu Muzycznego miała najlepszą gwiazdorską obsadę?

A oto jak tegoroczne gwiazdy zapraszają na swoje występy:

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

17:42 27-04-2018