Września pod znakiem serca. W WOK-u trwa podliczanie zebranych pieniędzy

Trwa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Września jak co roku aktywnie włącza się w zbiórkę, która w tym roku przeznaczona jest dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

społeczeństwo 9 miesięcy temu 0

Poniedziałek, 10.00: Na koncie WOŚP jest już 93 468 zł. Ostateczną kwotę poznamy w środę.

22.30: Z ostatnich wyliczeń wynika, że zebrano 84 803 zł ! 

20.20: Wrzesiński sztab WOŚP zebrał już 65 194 zł.

19.30: Wrześnianie zaangażowali się w zbiórkę całym sercem. Właśnie podliczono pieniądze zebrane przez najmłodszych wolontariuszy -  7-letnią Amelkę i 6-letniego Antka, którzy kwestowali z WOŚP-em już drugi rok. Dzieci zebrały aż 1637 zł. Podczas zbiórki opiekowała się nimi mama Antka.

W WOK-u gorące oklaski zebrała 88-letnia pani Janina, która osobiście przyniosła na licytację ponad 180 kolorowych miniskarpetek z włóczki. Wykonała je własnoręcznie specjalnie dla orkiestry. Praca zajęła jej kilka miesięcy. Skarpetki mogą być oryginalną dekoracją do dziecięcego pokoju lub ozdobą choinkową.

18.30: Wiadomo już, że udało się zebrać 43 923 zł. Cały czas trwa liczenie. Licytacje trwają. Za 500 zł poszły piłki z podpisami piłkarzy Lecha Poznań. 

Wśród licytowanych gadżetów były produkty i bony na usługi podarowane przez lokalne firmy, koszulki i kubki z logo WOSP oraz podarunki od osób prywatnych. 

16.30: Wolontariusze zdają puszki w sekretariacie WOK-u. Do godziny 16.00 z puszek wyciągnięto prawie 7 tys. zł. Trwają licytacje. Parę minut po 16.00 zlicytowano zwiedzanie zakładu VW w towarzystwie dyrektora zakładu za 700 zł. Aukcjom towarzyszą występy oraz kiermasz zorganizowany przez przedszkola: Miś Uszatek, Chatka Misia Uszatka i Tęczowa Chatka. 

Tegoroczny wrzesiński finał cieszy się ogromny zainteresowaniem. Na widowni WOK-u szczególnie tłoczno było podczas występów przedszkolaków.

Najmłodsi wolontariusze - 6-letni Antoś i 7-letnia Amelka
Ekipa przedszkola Tęczowa Chatka
Piękne drobiazgi z kiermaszu
Chatka Misia Uszatka
Słodkości
Na scenie dzieci z Misia Uszatka
Przedszkole Miś Uszatek
Przedszkole Miś Uszatek
Licytacje
Pokaz karate
Kiermasz
Pieczenie pierników z przedszkolem Miś Uszatek
Warsztaty szycia
Tłum w WOK-u
Trwa licznie
Chatka Misia Uszatka na scenie
Pokaz Tęczowej Chatki
Licytacja podarunku od VW
Zwycięzca licytacji i przedstawicielka fabryki VW

Na stadionie ZSTiO cały czas biegają uczestnicy Sztafety Po Światełko do Nieba, a w budynku szkoły odbywa się maraton zumby. Pełna galeria ze sztafety: TUTAJ.

Posiłek regeneracyjny po biegu

12.00: Rano na ulice miasta wyruszyli wolontariusze wyposażeni w puszki z orkiestrowym logo. Pieniądze zbierają przede wszystkim uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. 

Wolontariuszy można było spotkać w marketach
Kwestującym niestraszny był mróz
Ludzie chętnie wrzucali pieniądze do puszek

Wolontariusze mówią, że wrześnianie chętnie wrzucają datki do puszek. - Ludzie są dla nas bardzo mili - stwierdzali zgodnie spotkani przez nas zbierający.

- Ludzie są bardzo sympatyczni - mówili wolontariusze.
Uśmiechnięte wolontariuszki
Te dziewczyny zbierają dla WOŚP-u już drugi rok
Kwestowali też pasjonaci ASG

Pamiętajmy, że każdy wolontariusz ma identyfikator z  imieniem, nazwiskiem, zdjęciem oraz numerem zbiórki, hologramem potwierdzającym oryginalność identyfikatora i pieczątką fundacji WOŚP. 

Wzorcowy identyfikator
Tak wyglądają tegoroczne puszki wolontariuszy

Już o 14.00 w ZSTiO rozpocznie się maraton fit dance i zumby, a od 15.00 licytacje i występy w WOK-u. 

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

9 miesięcy temu 0