Września areną walki o ostatnie punkty w eliminacjach do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn (galeria)

W miniony weekend we Wrześni rozegrany został ostatni z turniejów eliminacyjnych do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn. Tym razem żadnemu z wrześnian nie udało się zabłysnąć.

siatkówka 16 dni temu 1

Turniej eliminacyjny mężczyzn - Beach Volley Tour 2017 pozwalający na zgromadzenie ostatnich punktów kwalifikacyjnych do turnieju finałowego mistrzostw Polski przeprowadzono w dniach 4-6 sierpnia na boiskach WOSiR we Wrześni. W rywalizacji udział mogło wziąć 16 par. Osiem duetów od razu miało zapewniony start w turnieju głównym zaczynającym się w sobotę. O pozostałe osiem wolnych miejsc walczono natomiast w piątkowym turnieju eliminacyjnym. Do walki zgłosiło się 19 duetów. Niestety żadnej z par związanych z Wrześnią nie udało się przebić do turnieju głównego.

W sobotę na boiskach przy ulicy gnieźnieńskiej ujrzeliśmy jednak zespół z udziałem naszego reprezentanta. Tzw. dziką kartę do udziału w turnieju głównym uzyskał Jędrzej Gruszczyński występujący w parze z Marcinem Ernastowiczem. Sobotnie mecze pokazały, że poziom biorących w nim udział drużyn jest bardzo wyrównany. Pośród ośmiu pierwszych spotkań po lewej stronie turniejowej drabinki aż pięć rozstrzygniętych zostało dopiero w tajbrekach. Para Gruszczyński – Ernastowicz po przegranym właśnie tajbreku uległa 1:2 (14:21, 21:14, 16:18) duetowi Jarosław LechAdrian Białecki. Popołudniowy pojedynek Gruszczyńskiego – Ernastowicza z duetem Łukasz PrzybylakMarcin Brzeziński decydował o tym, która z par pozostanie jeszcze w turnieju. Pierwszego seta Gruszczyński – Ernastowicz wygrali 21:19. Niestety dwie pozostałe partie w stosunku 21:14 i 15:12 padły łupem ich przeciwników i na tym udział reprezentanta Wrześni w turnieju został zakończony.

Po niedzielnych meczach zwycięzcami rywalizacji okazał się duet Jędrzej Brożyniak - Piotr Janiak, który w finale 2:1 pokonał parę Bartosz Lewicki - Tomasz Maziarek.

Turniej finałowy Orlen Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej 2017, w którym udział weźmie 16 najlepszych par z kwalifikacji rozegrany zostanie w dniach 11-13 sierpnia w Mysłowicach.