Wrzesińska Orkiestra Dęta w światowym wydaniu. Przebojowy koncert na rozpoczęcie sezonu

Wrzesińska Orkiestra Dęta zabrał publiczność w podróż przez dziesięć krajów. Okazało się, że muzycy wszędzie czują się jak w domu.

kultura 22:42 07-04-20190 0

7 kwietnia orkiestra rozpoczęła nowy sezon koncertowy. Inauguracyjny występ odbył się w WOK-u przy pełnej sali.

Koncerty orkiestry zawsze cieszą się ogromną popularnością. Tym razem pobito kolejny rekord. Bezpłatne bilety, które w połowie marca rozdawane były w sekretariacie ośrodka kultury, rozeszły się w niespełna dwa dni!

Koncert zatytułowano „W 80 minut dookoła świata”. W trakcie występu publiczność usłyszała kompozycje pochodzące z Francji, Hiszpanii, Austrii, Węgier, Rosji, Kuby i Stanów Zjednoczonych. Orkiestra „zajrzała” też do Japonii i Arabii Saudyjskiej. Nie zabrakło, oczywiście, polskich akcentów w postaci żywiołowego „Tańca Podhalańczyków” oraz marsza „Dywizjon 303”.

W konwencji muzycznej podróży muzycy pokazali, że swobodnie poruszają się po różnych stylach - od muzyki poważnej, przez etniczną, po jazz.

Koncert był przebojowy i pełen werwy. Wigor muzyków spodobał się publiczności, która nagradzała każdy utwór gromkimi brawami. 

Pamiętajmy, że to dopiero pierwszy koncert w sezonie. Jeżeli każdy kolejny będzie równie dobry, naszą orkiestrę czeka wspaniały rok. 

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

22:42 07-04-2019