Zgrzytowisko w nowej formule. Zamiast punku będzie więcej gitarowego rocka

10 sierpnia (sobota) w parku miejskim Miłosławiu odbędzie się 7. edycja Festiwalu Dźwięków Wszelakich Zgrzytowisko. Impreza wraca po rocznej przerwie w formule dwudniowej i bezpłatnej, ale organizatorzy obiecują, ze za rok wrócą do starej formy.

kultura 16:31 06-08-20193 9

Ta edycja będzie się różnić od poprzednich. Organizatorzy odchodzą od ostrych punkowych brzmień na rzecz lekkiej muzyki rockowej i gitarowej. Będzie to impreza nieodpłatna, otwarta, skierowana także do rodzin z dziećmi.

Dla dzieci zorganizowana będzie bezpłatna strefa zabaw w godzinach 17.00-19.00 Będzie m.in. malowanie twarzy, dmuchane zamki i lepienie z gliny. Strefa dla dzieci finansowana jest przez Lokalną Grupę Działania Z Nami Warto.

– Głównym artystą będzie zespól Akurat, znany m.in. z przeboju Lubię mówić z tobą (ponad 22 miliony odsłon piosenki na YouTube!). Innymi wykonawcami będą Offensywa. To zespół ze Szczecina, znany m.in. z programu Must be the music i wrocławski artysta Jan Samołyk z zespołem, grający muzykę britpopową, autor 5 płyt często grany w radiowej Trójce. Zagrają też zespoły lokalne – wrzesińska Yorba i duet Igor i Kosę, którzy nagrali piosenkę z okazji 170-rocznicy bitwy miłosławskiej. Festiwal otworzy koncert duet rapujących taty i córki (najmłodsza raperka w Polsce) Oparci o prawdę, którzy zrobili karierę w programie Mam Talent – informuje Eliasz Gramont z Nowosolskiego Alternatywnego Stowarzyszenia Artystów NASA, które w tym roku organizuje imprezę.

Festiwal dofinansowany jest z budżetu gminy Miłosław.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

16:31 06-08-2019