Worek medali przywieziony przez zawodników Wrzesińskiego Klubu Karate z Leszna

XXIX Leszczyńskie Mistrzostwa Karate o Puchar Prezydenta Miasta Leszna w Karate Olimpijskim WKF były zawodami zamykającymi sezon 2018/2019. Reprezentanci Wrzesińskiego Klubu Karate przywieźli z Leszna aż 16 medali.

sporty walki 21:18 12-06-20190 0

W zawodach wystartowało 309 karateków z 25 klubów. Wrześnianie w składzie 12 zawodników wywalczyli w sumie 16 medali, w tym 4 złote. Dzięki takiemu dorobkowi zawodnicy WKK uplasowali się na 7. miejscu w klasyfikacji medalowej klubów.

Złoty medal wywalczyła Marika Rybak w kumite indywidualnym dziewcząt 10-11 lat – fantom, Filip Stanisławski w kata indywidualnym pierwszego kroku 9 lat, Igor Piaskowski w kumite indywidualnym chłopców 12-13 lat +50 kg oraz kumite indywidualnym chłopców 12-13 lat – open.

Srebrny medal zdobyła Ada Witaszak w kata indywidualnym dziewcząt 8-9 lat, Igor Jóźwiak w kata indywidualnym pierwszego kroku 8 lat, Karol Kostrzewa w kumite indywidualnym juniorów młodszych -63 kg, Klaudiusz Bandulik w kumite indywidualnym juniorów młodszych – open.

Medal brązowy wywalczyła drużyna Patrycja Błaszak, Nadia Piaskowska, Ada Witaszak w kata drużynowym dziewcząt 9 lat i młodsze, Marika Rybak w kata indywidualnym dziewcząt 10-11 lat, Wiktoria Pigłowska w kata indywidualnym dziewcząt 10-11 lat, Karol Kostrzewa w kata indywidualnym juniorów młodszych, Dominik Rusinek w kata indywidualnym pierwszego kroku 9 lat, Klaudiusz Bandulik w kumite indywidualnym juniorów -61 kg oraz w kumite indywidualnym juniorów +61 kg, Igor Piaskowski w kumite indywidualnym juniorów młodszych +63 kg.

- Na koniec sezonu dziękujemy naszym trenerom Arkadiuszowi Borowiczowi i Mateuszowi Zarzeckiem oraz wszystkim naszym dzieciakom młodszym i starszym za chęć do pracy i nauki. Podziękowania należą się również naszym niezawodnym rodzicom za doping, wsparcie i zaufanie jakim obdarzyli nasz klub – przedstawiał prezes WKK Tomasz Kostrzewa.

21:18 12-06-2019