Wielki sukces sportowców z Warsztatów Terapii Zajęciowej

Drużyna parataekwondo z Warsztatów Terapii Zajęciowej we Wrześni przywiozła moc medali z ogólnopolskich zawodów.

sporty walki 10 miesięcy temu 0

Uczestnikom WTZ waleczności nie brakuje. Udowodnili to 30 września podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Taekwondo Olimpijskim w Legionowie.

 – Nasi zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach. W poomsae dowolnym (układzie formalnym w dowolnej interpretacji) cztery osoby od nas zajęły trzecie miejsce, cztery drugie, a dwoje zawodników – pierwsze.W konkurencji ap-chagi (wielokrotne kopnięcia na czas) trójka zawodników zajęła trzecie miejsce,a  jedna zawodniczka – pierwsze. Zawodnicy podzieleni byli na kategorie pod względem wieku oraz stopnia niepełnosprawności. Indywidualne osiągnięcia złożyły się na sukces całej ekipy. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej! – wymienia Sebastian Szygenda, opiekun drużyny.

Gratulujemy serdecznie!

Warto wspomnieć, że drużyna WTZ startuje w barwach wrzesińskiego UKS Tiger Team.

– Ciekawostką jest, że w czasie zawodów w Legionowie zaprezentowano  propozycję nowej konkurencji, która najprawdopodobniej zaistnieje podczas kolejnych zawodów - poomsae zintegrowane. To układ, w którym występują dwie osoby z niepełnosprawnością wspólnie z zawodnikiem pełnosprawnym – mówi Sebastian Szygenda. – Taekwondo Olimpijskie osób z niepełnosprawnością wyraźnie się rozwija. Przybywa nowych klubów i zawodników, dlatego nie można spoczywać na laurach i brać się do pracy. Kolejne wyzwania przed nami – dodaje.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

10 miesięcy temu 0