Wielki sukces siatkarek SSP nr 1, wrześnianki zdobyły srebrny medal XVIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej (galeria)

Reprezentantki SSP nr 1 Września swój występ w finale wojewódzkim zakończyły zdobyciem srebrnego medalu. Wrześnianki musiały uznać tylko wyższość reprezentantek SP nr 2 Piła.

siatkówka rok temu 0

Finał Województwa Wielkopolskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach XVIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegrano 7 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej przy SP nr 3 w Krotoszynie. Osiem drużyn, które uzyskały awans do finału wojewódzkiego podzielono najpierw na dwie grupy, w których grano systemem każdy z każdym.

Reprezentacja SSP nr 1 Września znalazła się w grupie wraz z drużynami SP nr 2 Piła, SP nr 7 Krotoszyn i SP nr 3 Rawicz. Wrześnianki po porażce z SP nr 2 Piła i zwycięstwach z dwoma pozostałymi reprezentacjami awansowały do strefy medalowej z drugiego miejsca.

W drugiej grupie najlepsza okazała się reprezentacja SP nr 3 Poznań, z którą wrześniankom przyszło zmierzyć się w meczu półfinałowym. Z drugiego miejsca wyszła reprezentacja SP nr 8 Krotoszyn. W grupie tej startowały jeszcze drużyny SP nr 2 Murowana Goślina i SP nr 4 Turek.

Mecz półfinałowy z SP nr 3 Poznań siatkarki SSP nr 1 Września wygrały pewnie 2:0, zapewniając sobie już w tym momencie srebrny medal. W drugim z półfinałów lepsze od zespołu z Krotoszyna okazały się siatkarki SP nr 2 Piła.

Mecz finałowy okazał się powtórką z fazy grupowej. Zawodniczki SSP nr 1 Września ponownie stanęły naprzeciwko drużynie SP nr 2 Piła. Po koncertowej wręcz grze wrześnianki wygrały pierwszą partię 25:15. W drugim secie sytuacja się odwróciła, podopieczne Ilony Zielińskiej-Czubek przegrały 22:25. O złotym medalu decydował zatem tajbrek. Tutaj lepsze okazały się pilanki wygrywając 15:11. Reprezentantki SSP nr 1 w decydującym secie były chyba już zbyt mocno zmęczone, zepsuły zagrywkę aż sześć razy.

Po turnieju przyznano wyróżnienia indywidualne. Miano najlepszej atakującej uzyskała Martyna Fedorowicz (SSP nr 1 Września), a najlepszą zagrywającą wybrano Emily Ćwiok (SSP nr 1 Września).

Reprezentacja SSP nr 1 Września zagrała w składzie: Martyna Świercz, Martyna Fedorowicz, Maria Owczarczak, Emily Ćwiok, Zuzanna Chojnacka, Amelia Zdziabek, Marika Krauze, Julia Więcek, Amelia Żurawska, Konstancja Żak

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

rok temu 0