Wielki sukces siatkarek. Reprezentantki UKS Olimp z brązowym medalem mistrzostw Polski (galeria)

Karina Szymaniak i Michalina Rakowska zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej. Reprezentantki UKS Olimp Września swój życiowy sukces osiągnęły w miniony weekend podczas turnieju w Bielawie.

siatkówka 3 miesiące temu 0

Turniej finałowy Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej rozegrany został w dniach 28-29 lipca w Bielawie koło Konstacina-Jeziorna pod Warszawą. W turnieju wzięło udział 16 najlepszych par z Polski, wyłonionych w czterech turniejach półfinałowych. Karina Szymaniak i Michalina Rakowska, uczennice klasy sportowej o profilu piłki siatkowej reprezentując UKS Olimp Września działający przy SSP nr 6 Września prawo udziału w finale zapewniły sobie wygrywając wcześniej turniej półfinałowy mistrzostw Polski w Pucku.

Reprezentantki Wrześni w pierwszym turniejowym meczu spotkały się z parą MKS Awia Świdnik. Pojedynek zakończył się ich zdecydowaną wygraną 2:0 (21:11, 21:9). W drugim spotkaniu nasza para zaprezentowała się również rewelacyjnie wygrywając 2:0 (21:11, 21:10) z duetem MKS MOS Wieliczka II.

Pojedynek o wejście do półfinału z SPS Zbąszynek miał wiele zwrotów. Pierwszego seta duet Szymaniak - Rakowska przegrał wyraźnie 11:21. W drugiej partii nasze siatkarki wygrały natomiast wysoko 21:9. W trzecim, decydującym secie reprezentantki UKS Olimp pokonały rywalki 15:11.

Mecz półfinałowy z MKS MOS Wieliczka I okazał się najbardziej emocjonujący w całym turnieju finałowym. Pierwszego seta podopieczne Przemysława Motyla przegrały 19:21. W drugim role się odwróciły, nasze siatkarki zwyciężyły 21:18. W trzecim, bardzo dobrze rozpoczętym secie, Karina z Michaliną prowadziły już 11:7. Kilka błędów i nieskończonych akcji spowodowały, że ze zwycięstwa 16:14 cieszyć się ostatecznie mogły ich rywalki.

Nasze siatkarki szybko pozbierały się po przegranym meczu półfinałowym i w meczu o trzecie miejsce ponownie pokonały parę SPS Zbąszynek 2:0 (21:14, 21:13) mogąc cieszyć się z osiągnięcia największego sukcesu w życiu. Trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej jest również największym sukcesem ich klubu - UKS Olimp Września. Dodatkowo nagrodą indywidualną za najlepiej broniącą mistrzostw została wyróżniona Michalina Rakowska.

- Karina i Michalina swoim występem w turnieju finałowym mistrzostw Polski potwierdziły swoją bardzo dobrą dyspozycję w całym sezonie na plaży. Zdobyły wcześniej Mistrzostwo Wielkopolski Młodziczek, zajęły III miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Kadetek, wywalczyły I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Kołobrzegu, złoty medal Gimnazjady i II miejsce w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Przez cały sezon grały bardzo skutecznie, potrafiły się motywować i mobilizować, a co najważniejsze cieszyć z gry - podsumował występ swoich podopiecznych trener Przemysław Motyl.