Wielki piknik z mocą atrakcji. ZSTiO daje innym szkołom lekcję autopromocji

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcacych we Wrześni znów przyćmił inne lokalne szkoły średnie w organizacji drzwi otwartych.

oświata 13:42 21-04-20180 41

Już tradycyjnie szkoła z ul. Kaliskiej promowała się z rozmachem i połączyła drzwi otwarte z piknikiem służb mundurowych. Impreza dla przyszłych uczniów i ich rodziców oraz wszystkich zaintersowanych odbyła się w sobotę 21 kwietnia.

Oprócz stoisk prezentujących poszczególne kierunki nauczania swoje miejsca mieli także policjanci, strażacy oraz żołnierze z jednostek współpracujących z placówką.

Na gości czekało wiele atrakcji, wśród których były degustacje, pokazy ratownictwa i gaszenia pożaru, pozoracja wypadku komunikacyjnego, przejażdżki bryczką konną, instruktaż walki wręcz, nauka strzelania i celowania z broni czy konkursy wiedzy z nagrodami. Specjalny pokaz przeprowadzili policjanci z Poznania, którzy przyjechali do Wrześni wozem bojowym z armatkami wodnymi.

Przypomnijmy, że ZSTiO oferuje trzy licealne profile kształcenia: wojskowy, policyjny i ratowniczo-medyczny oraz sześć kierunków technicznych: weterynarz, rolnik, hotelarz, kontroler jakości żywności, technik żywienia i technik obsługi turystycznej.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:42 21-04-2018