Wielkanoc nadejdzie drogą prowadzącą przez muzeum

„Idą święta” to temat przewodni wystawy przygotowanej przez Wrzesiński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wernisaż już w ten piątek o godz. 16.00 w Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich.

kultura 17:44 03-04-20190 0

Przede wszystkim zobaczymy mnóstwo pisanek przeróżnych rozmiarów.

– Są pisanki kolorowe, są gęsie wydmuszki ozdobione różnymi technikami: konturówką perłową, metodą decoupage’u, a nawet japońską techniką tamari czy wiercone w ażurowe wzory... – wylicza opiekunka sekcji artystyczno-plastycznej Krystyna Parzęczewska. – Są też wykonane na szydełku kurki i kogutki, maskotki i torebki na cukierki dla dzieci. I przede wszystkim palmy wielkanocne! Każda palma jest inna, ale wszystkie są urocze.

Łącznie około 20 osób zaprezentuje rękodzieło, obrazy i rysunki. Całość przedstawi wachlarz tradycji wielkanocnych. Wystawę będzie można podziwiać przez tydzień, zostanie zdemontowana w przyszły piątek. I właśnie wtedy zgłosić mogą się osoby, którym któreś z ozdób szczególnie przypadną do gustu, bo choć twórcy nie przewidują kiermaszu swoich prac, to właśnie wtedy ewentualnie rozstaną się z pojedynczymi egzemplarzami.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

17:44 03-04-2019