Wicelider pokonany. Warta umacnia się w górnej strefie tabeli

Bardzo ważne i cenne zwycięstwo nad zajmującym drugie miejsce w tabeli Orłem Grzegorzew odnieśli gracze Warty. Pyzdrzanie rozegrali znakomite spotkanie nie pozwalając gościom na stwarzanie zagrożenia pod własną bramką.

piłka nożna 07:58 16-04-20190 0

Przez całe spotkanie w strefie środkowej boiska odbywała się bardzo zacięta walka. Było dużo spięć między zawodnikami, arbiter zmuszony był do używania żółtych kartek. Żadnej ze stron w ciągu spotkania nie udało się wypracować zbyt wielu klarownych sytuacji strzeleckich. Przewaga w tej kwestii należała jednak do graczy Warty. W 5. min pyzdrzanie mieli swoją pierwszą okazję bramkową. Łukasz Moch celnie uderzył piłkę z dystansu, ale zbyt lekko, aby zaskoczyć bramkarza Orłów. W 25. min gospodarze zdobyli jedynego gola tej części gry. Skutecznie z rzutu wolnego z 18. metrów piłkę uderzył Patryk Markiewicz. Potem do siatki Grzegorzewa trafił jeszcze Dawid Domaszczyński, ale gol nie mógł być uznany z powodu jego pozycji spalonej. Przyjezdni bramce strzeżonej przez Marcina Koperskiego zagrozili tylko raz. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne z rzutu wolnego futbolówka mogła paść łupem gości, ale ich dwóch graczy zderzyło się w tym momencie ze sobą.

Tuż po przerwie przyjezdni mieli okazję do wyrównania. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego gracz Grzegorzewa oddał strzał z 10. metrów, ale futbolówkę obronić udało się Koperskiemu. W 53. min Warta podwyższyła na 2:0. Rajd zakończony strzałem z ostrego kąta przeprowadził lewą stroną boiska Igor Zieliński. Bramkarz Orła sparował futbolówkę przed siebie, a skuteczną dobitką z bliska wykazał się w tym momencie Domaszczyński. Potem gracze Warty mogli zdobyć gola jeszcze dwukrotnie. Zbyt długo z oddaniem strzału zwlekał jednak Jakub Rogowicz i w końcu został zablokowany. Arbiter mógł także pokusić się na przyznanie rzutu karnego po faulu na Arturze Giżewskim. Od 80. min, po ukaraniu zawodnika Orła czerwoną kartką, goście musieli grać w osłabieniu. W samej końcówce meczu przyjezdni mieli szansę na honorowe trafienie, ale piłka uderzona z narożnika pola karnego ugrzęzła w bocznej siatce.

- Nasi zawodnicy rozegrali bardzo dobre spotkanie. Walczyli, dużo biegali, dobrze skracali pole gry. W meczu wykorzystaliśmy komplet zmian przez co sił wystarczyło wszystkim – komentował trener Warty Piotr Dowbusz.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Koperski – Łuczyk (55. Rogowicz), T. Markiewicz, Mazur, N. Moch (46. Garbaciak) – Kruczkowski (85. Drozd), Plichta, Domaszczyński, P . Markiewicz (60. Giżewski), Ł. Moch (88. Grzelewski) – Zieliński (66. Sodkiewicz)

Klasa okręgowa, Warta Pyzdry – Orzeł Grzegorzew 2:0 (1:0) 

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

07:58 16-04-2019