Wczorajszy skandal jest tylko niewinną przygrywką

Próbka grafomaństwa: „Jak długo ziemia się kręci, jak długo w codziennym pośpiechu dopijajmy gorący łyk porannej kawy, by za chwilę – bezsilnie zapętlonym w kilometrowym korku – pożegnać resztkę wczorajszych snów o potędze.

Moim zdaniem 12:52 17-05-20190 0

Jak długo skrzecząca rzeczywistość niezmiennie nas dopada przy kolejnym nieśmiałym uniesieniu brwi przyzwalającym światu, by jeszcze raz nas zadziwił, tak długo trwa w nas wiara w odwieczny porządek, wobec którego przypadkowy wstrząs nie ma żadnego znaczenia. A jednak natłok nierozpoznanej dziwności gęstnieje i każdy kolejny dzień podnosi temperaturę; wczorajszy skandal jest tylko niewinną przygrywką do dzisiejszego trzęsienia ziemi, które już jutro zblaknie w obliczu nadciągającej pojutrze apokalipsy...”.

I tak można ciągnąć, i ciągnąć w nieskończoność, ubolewając przy tym nad marnością świata, sprzęgniętą z nietrwałością wszelkiej rzeczy. Banał. Zwykły banał. I mało komu chce się wierzyć, tak na serio, że już za chwilę możemy tego świata nie poznać, że już nic nie będzie takie samo, że świat przez nas oswojony może się najzwyczajniej skończyć. I że, cytując Poetę: „innego końca świata nie będzie”...

Mirosław Jadryszak

nauczyciel, pasjonat fotografii i filmu

Thumb ww biernat

Filip Biernat

12:52 17-05-2019