Warta utrzymuje pozycję lidera, gracze z Pyzdr pewnie wygrywają w Hucie Łukomskiej

Pierwsza połowa wyjazdowego pojedynku z Orłami Huta Łukomska w wykonaniu graczy Warty nie była najlepsza. Losy meczu pyzdrzanie rozstrzygnęli po przerwie.

piłka nożna 19 dni temu 0

Pierwsze pół godziny sobotniego spotkania w wykonaniu zawodników Warty pozostawiało wiele do życzenia. Podopieczni Piotra Dowbusza grali bardzo nieskładnie i chaotycznie. Gospodarze niepewność w poczynaniach Warty wykorzystali w 15. min obejmując prowadzenie. Potem gracz Orłów będący w sytuacji sam na sam z Adamem Graczykiem nie trafił w światło bramki. W końcówce pierwszej połowy pyzdrzanom udało się odrobić straty z nawiązką. W 35. min po złym wyprowadzeniu piłki przez Orłów z własnej połowy Patryk Markiewicz dograł do Jakuba Zakrzewicza, który posyłając futbolówkę nad bramkarzem umieścił ją w siatce. Tuż po rozpoczęciu gry ze środka pola gospodarze stracili kolejnego gola. Igor Zieliński po przejęciu piłki i ograniu stopera Orłów podwyższył na 2:1.

Gol zdobyty przez Zielińskiego w 55. min zdecydowanie ostudził zapędy gospodarzy w walce o korzystny wynik. Mając dwie bramki przewagi gracze Warty mogli rozpocząć czyhanie na wyprowadzenie kontry. Po zagraniach za linię obrony Orłów Warta kilkakrotnie miała okazję do zaliczenia kolejnych trafień, ale za każdym razem brakowało precyzji przy wykańczaniu akcji. Dopiero w 87. min Łukasz Kuczkowski podwyższył na 4:1. W 90. min po faulu Rafała Frątczaka miejscowi wykorzystali przyznany im za to rzut karny. Wynik spotkania na 5:2 w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry ustalił po indywidualnej akcji Artur Giżewski.

- Po raz kolejny w początkowym okresie meczu brakowało nam cierpliwości i spokoju w prowadzeniu gry. Długie piłki zagrywane przez nas w pierwszej połowie nie przynosiły zbyt wielu korzyści. Chwała zawodnikom za to, że po przebudzeniu potrafili wykorzystać większość wypracowanych okazji strzeleckich – komentował trener Piotr Dowbusz.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Graczyk – T. Markiewicz (46. N. Moch), Kurek, Frątczak, Garbaciak (46. Giżewski) – Kruczkowski, P. Markiewicz (60. Domaszczyński), Majchrzak, Ł. Moch – Zieliński – Zakrzewicz (70. Sodkiewicz)

Klasa A, Orły Huta Łukomska – Warta Pyzdry 2:5 (1:2)