Warta Pyzdry wygrywa ze swoją imienniczką z Rumina, gracze z Pyzdry odrabiają straty i przesądzają o lasach meczu po przerwie

Małe, specyficzne boisko w Ruminie sprawia problemy każdej drużynie. Nie inaczej było w przypadku Warty Pyzdry, która straty z pierwszej połowy odrobiła dopiero po przerwie.

piłka nożna 8 miesięcy temu 0

Wynik meczu na korzyść pyzdrzan mógł już w 1. min otworzyć Bartłomiej Sodkiewicz, ale przestrzelił z 5. metrów. Potem bramkarz Rumina wybronił groźne uderzenie Patryka Markiewicza z 18. metrów, dwukrotnie bliski trafienia był także Igor Zieliński. Groźni po rozegraniu stałych fragmentów gry gospodarze objęli prowadzenie w 21. min. Marcin Koperski skapitulował wobec uderzenia piłki głową po dośrodkowaniu jej z rzutu wolnego. 10. min później do wyrównania doprowadził Tomasz Majchrzak po wycofaniu piłki przed pole karne przez Zielińskiego. Miejscowi w 38. min ponownie objęli jednak prowadzenie, wykorzystując rzut karny przyznany po faulu Patryka Dowbusza.

W drugiej części meczu podopieczni Piotra Dowbusza zaprezentowali się zdecydowanie lepiej. Już w 47. min Łukasz Moch doprowadził do stanu 2:2. Dwie minuty później Warta Pyzdry po raz pierwszy w tym spotkaniu objęła prowadzenie. Piłka do bramki Rumina wpadła po uderzeniu P. Markiewicza z rzutu wolnego i odbiciu się od pleców obrońcy. Niestety już po kilkunastu sekundach gospodarze wyrównali zamykając swoją akcję rozpoczętą wrzutem piłki z autu. W 55. min pyzdrzanie ponownie uzyskali prowadzenie za sprawą trafienia Sodkiewicza, który wykorzystał podanie od Łukasza Kruczkowskiego. Wynik meczu na 5:3 ustalił w 80. min po indywidualnej akcji Kamil Glapa.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Koperski – Łuczyk, T. Markiewicz, Dowbusz, Garbaciak – Kruczkowski (70. Glapa), Majchrzak, P. Markiewicz, Zieliński (80. Motyka), Ł. Moch (75. N. Moch) – Sodkiewicz

Klasa A, Warta Rumin – Warta Pyzdry 3:5 (2:1)