Warta pewnie wygrywa pojedynek derbowy. Pyzdrzanie zdecydowanie lepsi od rezerw Victorii

Pojedynek Warty Pyzdry z Victorią II był dość jednostronnym widowiskiem. Wynik jakim zakończył się mecz był dla młodych wrześnian najmniejszym wymiarem kary.

piłka nożna 12:12 17-11-20190 0
Pokonując Victorię II Września piłkarze Warty Pyzdry odnieśli swoje szóste zwycięstwo w rundzie jesiennej

Od początku meczu piłkarze Warty tylko sporadycznie pozwalali wrześnianom przekraczać z piłką linię środkową boiska. W pierwszych 45. min graczom Victorii II ani razu nie udało się zagrozić bramce strzeżonej przez Tomasza Kruszynę

Łukasz Moch rozegrał bardzo dobre spotkanie. Zdobył dwa gole i asystował

Pyzdrzanie, w których szeregach znakomite spotkanie rozegrał Łukasz Moch jak i Bartłomiej Sodkiewicz cały czas prowadzili atak pozycyjny, starając się swoje akcje rozpoczynać od wymiany podań na własnej połowie. Do przerwy uzyskana przewaga w polu nie przyniosła im jednak zbyt wiele. W 11. min pyzdrzanie powinni objąć prowadzenie. Sodkiewicz minął już bramkarza Victorii II, ale z ostrego kąta nie dał rady trafić do siatki. W 18. min gospodarze zdobyli jedynego gola pierwszej części gry. Ł. Moch ograł obrońcę Victorii II wycofując piłkę na 10. metr. Tam Sodkiewicz po uderzeniu futbolówki nie dał żadnych szans na obronę Oskarowi Strzeszyńskiemu.

Szansa podwyższenia przez Wartę na 2:0 z rzutu karnego została zaprzepaszczona przez Bartłomieja Sodkiewicza

W pierwszych minutach po przerwie gospodarze mogli zdobyć kilka goli, ale do siatki wrześnian udało im się trafić tylko dwukrotnie. W 48. min po faulu Bartosza Kmieciaka na Ł. Mochu arbiter przyznał Warcie rzut karny. Sodkiewicz uderzając piłkę z 11. metrów nie trafił jednak w światło bramki. Minutę później po dograniu wzdłuż bramki Victorii II piłkę uderzoną przez Igora Zielińskiego z 7. metrów instynktownie obronił Strzeszyński. W 52. min po błędzie wrześnian w obronie piłkę przejął Sodkiewicz wykładając ją w pole karne Ł. Mochowi, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył na 2:0. Już w następnej akcji po zagraniu Patryka Markiewicza wzdłuż bramki Zielińskiemu nie udało się z 3. metrów skierować futbolówki do siatki. W 63. min pyzdrzanie prowadzili 3:0. Zieliński wycofał piłkę na 16. metr do Ł. Mocha, który technicznym uderzeniem po długim rogu umieścił futbolówkę w bramce Victorii II. Minutę później piłkę zmierzającą do siatki wrześnian po zagraniu Zielińskiego tuż sprzed linii bramkowej zdołał wybić Kmieciak.

Gracze Victorii II cały czas atakowani byli przez pyzdrzana już przy wyprowadzaniu piłki z obrony

W 66. min wrześnianie odnotowali pierwszą okazję strzelecką w tym meczu. Po kontrze w sytuacji sam na sam z Kruszyną zbyt lekko piłkę uderzył Kacper Grabarek. W 86. min wrześnianie po niespodziewanej akcji zdobyli gola. Po faulu na Pawle Grabarku arbiter zdecydował się przyznać im rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Mikołaj Wawrzyniak. Rozzłoszczeni stratą gola gospodarze dwie minuty później ustalili wynik meczu na 4:1. Po akcji Nikodema Mocha piłkę dograną na 10. metr do bramki Victorii II skierował Sodkiewicz.

Po jednej z nielicznych akcji wrześnianie wywalczyli rzut karny na wagę honorowego gola

- W meczu nie wykorzystaliśmy wielu stuprocentowych sytuacji strzeleckich. Przeciwnicy mieli jedną zdobywając bramkę. Gracze Victorii II nie chcieli atakować, chcieli się bronić. Wygraliśmy pewnie z dużą przewagą. Nie ustrzegliśmy się jednak niewymuszonych strat piłki – komentował trener Warty Piotr Dowbusz.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Kruszyna – Garbaciak (70. N. Moch), Plichta, T. Markiewicz (77. Drozd), Łuczyk (46. Giżewski) – Majchrzak – Ł. Moch, Sobczak, Sodkiewicz, P. Markiewicz – Zieliński (65. Grzelewski)

Victoria II Września zagrała w składzie: Strzeszyński – Zielonka, Til, Kmieciak, Wawrzyniak – Siwiak (80. Paczyński), Cichoński (77. Staszak), E. Szymański (68. P. Grabarek), Cerbin (72. Kolski) – Bibel – Dominik Szymański (55. K. Grabarek)

Klasa okręgowa, Warta Pyzdry – Victoria II Września 4:1 (1:0)

12:12 17-11-2019