Warta nadal w kryzysie. Gracze z Pyzdr pokonani po raz trzeci z rzędu

Tak słabej końcówki sezonu drużyny, która wygrała ligę nikt się nie spodziewał. W meczu zamykającym rozgrywki Warta Pyzdry doznała trzeciej z rzędu porażki, tym razem z Piastem Grodziec.

piłka nożna 10 dni temu 0

Do przerwy nic nie wskazywało na to, że piłkarze z Pyzdr zejdą z boiska wysoko pokonani. Co prawda już w 7. min miejscowi wyszli na prowadzenie, ale potem szanse do zdobycia goli mieli piłkarze Warty. Najpierw po strzale Łukasza Mocha piłka trafiła w poprzeczkę. W 17. min po uderzeniu futbolówki z 20. metrów Damian Twardy doprowadził do wyrównania. Jeszcze przed przerwą znakomitej okazji bramkowej nie wykorzystał Igor Zieliński, któremu nie udało się dobrze opanować piłki w polu karnym.

W drugiej części gry pyzdrzanie zamiast panować nad boiskowymi wydarzeniami co rusz tracili bramkę. Po kontrze przeprowadzonej w 52. min Piast objął prowadzenie 2:1. Kluczowym dla dalszych losów meczu wydają się wydarzenia z 60. min. Po faulu na Zielińskim arbiter przyznał Warcie rzut karny. Do wykonania jedenastki zabrał się bramkarz pyzdrzan – Marcin Koperski. Jego strzał został obroniony, a po natychmiastowej kontrze gospodarze zdobyli trzeciego gola. Już minutę później wykorzystując nieporozumienie obrońców Warty gracz Piasta podwyższył na 4:1. Kilka minut później po przelobowaniu Koperskiego miejscowi cieszyli się z kolejnego gola. Wynik meczu na 2:5 ustalił w 82. min Tomasz Borowski, wykorzystując podanie od Michała Jarockiego.

- Cieszy, że liga się już skończyła. Ostatnie trzy mecze w naszym wykonaniu były fatalne. Graliśmy bez zaangażowania, woli walki, z przekonaniem, że nie mamy już nic do udowodnienia – komentował trener Warty Piotr Dowbusz.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Koperski – Garbaciak, Majchrzak (65. Domaszczyński), T. Markiewicz, N. Moch (65. Bryś) – Twardy (65. Drozd), Kruczkowski, P. Markiewicz (60. Motyka), Ł. Moch – Giżewski (70. Jarocki) – Zieliński (75. Borowski)

Klasa A, Piast Grodziec – Warta Pyzdry 5:2 (1:1)