Warta na najwyższym miejscu w tabeli w sezonie. Pyzdrzanie wygrywają z LKS Ślesin

Pojedynek z LKS Ślesin przez cały czas kontrolowany był przez graczy Warty. Pyzdrzanie nie wykorzystali sporo okazji do zdobycia bramek. Wygrana pozwoliła im znaleźć się na 5. miejscu w tabeli.

piłka nożna 19:45 28-05-20190 0

Warta prowadzenie w pojedynku z LKS Ślesin objęła już w 2. min. Po dograniu Tomasza Majchrzaka z rzutu wolnego piłkę uderzoną przez Bartłomieja Sodkiewicza głową obronić zdołał bramkarz ze Ślesina, ale wobec dobitki tego samego zawodnika wślizgiem był już bezradny. Niestety napastnik Warty podczas zdobywania bramki nabawił się kontuzji i już kilka minut później musiał opuścić boisko. W następnym fragmencie gry gości przed utratą gola ratowały dobre interwencje ich bramkarza. Golkiper przyjezdnych zdołał obronić piłkę po strzałach Łukasza Mocha, Jakuba Rogowicza i Igora Zielińskiego. Gości do przerwy stać było na uderzenie z rzutu wolnego, po którym piłkę obronił Marcin Koperski i dwa groźne dośrodkowania w pole karne, po których ich napastnicy rozminęli się z futbolówką.

Po przerwie gospodarze nadal utrzymywali swoją przewagę w grze. W 50. min będący w sytuacji sam na sam z bramkarzem przyjezdnych Zieliński nieczysto trafił w piłkę. 10. min później pyzdrzanie podwyższyli na 2:0. Gola po strzale z 16. metrów zdobył Rogowicz. Potem Warta mogła powiększyć swój dorobek po uderzeniach piłki z dystansu przez Patryka Markiewicza, Rogowicza i Artura Giżewskiego. W doliczonym czasie gry goście zdobyli honorową bramkę po zagraniu na wolne pole i posłaniu futbolówki obok interweniującego Koperskiego.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Koperski – Łuczyk (60. Kruczkowski), T. Markiewicz, Majchrzak, N. Moch (60. Garbaciak) – Rogowicz, P. Markiewicz, Domaszczyński (60. Plichta), Ł. Moch (67. Frontczak) – Zieliński (73. Drozd) – Sodkiewicz (7. Giżewski)

Klasa okręgowa, Warta Pyzdry – LKS Ślesin 2:1 (1:0)

19:45 28-05-2019