Warta mistrzem jesieni, gracze z Pyzdr wygrywają zaległy mecz z Czarnymi Brzeźno

W zaległym pojedynku z Czarnymi Brzeźno przez długi czas piłkarzom Warty nie udawało się zdobyć gola. W końcówce pyzdrzanie rozbili jednak broniącego się cały czas przeciwnika.

piłka nożna 11 dni temu 1

Do przerwy piłkarze Warty mieli problemy z wypracowaniem sobie klarownych sytuacji strzeleckich. Raz bliski trafienia po strzale z 16. metrów był Patryk Markiewicz. Za drugim razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w zamieszaniu podbramkowym z 5. metrów do siatki gości nie udało się trafić Jackowi Kurkowi. Goście bramce strzeżonej przez Adama Graczyka zagrozili w 25. min po uderzeniu nożycami.

Po przerwie Warta nadal miała problemy ze sforsowaniem szczelnie ustawionej obrony Czarnych. W 70. min udało się pyzdrzanom wreszcie otworzyć wynik meczu. Przyznany za faul na Łukaszu Kruczkowskim rzut karny na bramkę zamienił Bartłomiej Sodkiewicz. Po kontrze wyprowadzonej w 80. min i asyście Sodkiewicza będący w sytuacji sam na sam z bramkarzem Brzeźna Łukasz Moch podwyższył na 2:0. Trzy minuty później po uderzeniu z dystansu trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Artur Giżewski. Wynik spotkania na 4:0 ustalił po odważnym wejściu ze skrzydła w pole karne Ł. Moch.

Sparta-Sklejka zagrała w składzie: Graczyk (46. Koperski – T. Markiewicz (55. Kruczkowski), Kurek, Frontczak, N. Moch – P. Markiewicz, Domaszczyński (46. Giżewski) – Dowbusz (70. Majchrzak), Zieliński, Ł. Moch – Sodkiewicz

Klasa A, Warta Pyzdry – Czarni Brzeźno 4:0 (0:0)