Wahadło się wychyliło. Pomarańczowi ponownie pokazali klasę

Wrzesińscy siatkarze w kapitalnym stylu wygrali drugi mecz pierwszej rundy play-off ze Stalą i to w Nysie. Po trzech pojedynkach prowadzą 2:1, a gra toczy się do trzech wygranych.

siatkówka 8 miesięcy temu 7

- Jak grasz trzy kolejne mecze z tym samym zespołem, to trudno czymś zaskoczyć. Spróbujemy jednak tego dokonać – przed meczem zapowiadał trener Marian Kardas. I swoją groźbę wprowadził w życie.

W spotkaniu wrześnianie faktycznie zaskoczyli gospodarzy. Zaskoczyli seryjnymi wyblokami i skutecznością na kontrze.

W pierwszym secie pomarańczowi prowadzili od pierwszej piłki. W połowie partii, po wbiciu gwoździa przez Wojciecha Kaźmierczaka, wygrywali pięcioma oczkami (15:10), by w końcówce punktować rywali niemal w każdej akcji.

Druga odsłona była bardziej emocjonująca. Po kontrze Patryka Napiórkowskiego APP Krispol prowadził już 15:9. Za chwilę było 18:11 i wydawało się, że jest już po secie. Stalowcy, podobnie jak w drugim wrzesińskim meczu, włączyli czwarty bieg i wyszli na prowadzenie 23:22. Serca naszych kibiców zadrżały. Końcówka należała jednak do pamarańczowych. Pierwszą piłkę setową otrzymaliśmy po bloku Napiórkowskiego. Partię skończyliśmy po drugiej i też głównym aktorem tej akcji był wrzesiński atakujący.

W trzecim secie nasi siatkarze dominowali na parkiecie. Po zagrywce Damiana Dobosza prowadziliśmy 9:6. Gdy blok dołożył Jędrzej Maćkowiak, a Mateusz Jasiński na kontrze skończył dwie trudne sytuacyjne piłki, stało się jasne, że meczu już nie oddamy. I tak się stało.

Pojedynek oglądało dwa tysiące kibiców. Powody do satysfakcji miało jednak tylko trzydziestu, tych, którzy przyjechali z Wrześni. Mogli oklaskiwać za udane zagrania wszystkich naszych siatkarzy, obok wymienionych powyżej także świetnie przyjmującego Michała Wronieckiego i rozgrywającego Krzysztofa Antosika.

Jutro, w niedzielę, czwarty mecz obu zespołów. Może on zakończyć rywalizację, I oby tak się stało.