W kościółku poewangelickim w Miłosławiu zakończyły się kolejne prace remontowe

Tym razem polegały one na modernizacji sieci elektrycznej zakrystii i nawy głównej. Odbył się też montaż systemu wystawienniczego oraz zaadaptowano zakrystię na garderobę.

kultura 5 miesięcy temu 2

W tej ostatniej umieszczono zamykaną toaletka z lustrem i szufladami oraz ścianę z wieszakami. Meble stylistyką nawiązują do elementów drewnianych wnętrza kościoła. Roboty budowlane w byłej zakrystii polegały na wykonaniu nowej posadzki wraz z ułożeniem płytek ceramicznych. Zostały też pomalowane ściany i sufit. Wykonano również roboty elektryczne w zakrystii i nawie głównej wraz z montażem szyn galeryjnych pod emporami.

Prace kosztowały 70 668,9 zł. Pieniądze pochodziły ze środków własnych powiatu. Przypomnijmy, że w starostwo inwestuje w zabytek od 2005 roku. Jego właścicielem jest zaś od 2016 roku.

- Przez trzynaście lat udało się przeprowadzić w kościółku remonty na łączną kwotę prawie 700 tys. zł, z czego około 130 tys. pozyskano ze środków Województwa Wielkopolskiego, 69 tys. z PROW, a 100 tys. z Ministerstwa Kultury. Zamontowano m.in. ogrzewanie, nowe okna i drzwi, dzięki czemu można w obiekcie organizować imprezy przez cały rok; wymieniono dach oraz zamontowano nowoczesne oświetlenie LED. W przyszłości planuje się m.in. zakup krzeseł i remont chodnika, ogrodzenia, wieży i attyki – informują urzędnicy.

W kościółku, który od niedawna nosi nazwę Powiatowej Sceny Kultury wystąpili m.in. Ewa Kasprzyk, Irena Santor, Alicja Majewska, Eleni, Myslovitz czy Stanisława Celińska.

Fot. Starostwo Powiatowe Września

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

5 miesięcy temu 2