W kościółku będzie można obejrzeć Konwój. Za darmo

W najbliższy wtorek 20 czerwca w kościółku poewangelickim w Miłosławiu odbędzie się projekcja filmu „Konwój” Macieja Żaka w ramach projektu Polska Światłoczuła. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Początek o 18.00.

kultura 11 miesięcy temu 5

Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Maciejem Żakiem, twórcą takich filmów jak Ławeczka czy Supermarket. Widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję, by podzielić się przemyśleniami na temat filmu, wysłuchać opowieści o kulisach jego powstawania, a także zadać pytania.

Konwój łączy artystyczny kunszt z zachowaniem wszystkich zalet filmów kryminalnych: napięcia, atmosfery, zwrotów akcji i moralnie ambiwalentnych postaci, którym potrafimy współczuć i kibicować, tylko po to, by w kolejnej scenie nimi gardzić i życzyć im najgorszego. Doskonały thriller opowiada o dyrektorze więzienia Nowackim (Janusz Gajos), który sprowadza doświadczonego i zgorzkniałego strażnika Zawadę (Robert Więckiewicz), by ten przetransportował niebezpiecznego więźnia (Ireneusz Czop) z aresztu do szpitala psychiatrycznego. W skład konwoju niespodziewanie wchodzi też jego własny zięć (Tomasz Ziętek) i milczący antyterrorysta (Łukasz Simlat). Napięcie buduje się od pierwszych scen i tylko wzrasta, kiedy pięć kompletnie różnych postaci zostaje zamkniętych w ciasnej metalowej puszce samochodu opancerzonego.

Polska Światłoczuła to projekt kina objazdowego docierającego z polskimi filmami i ich twórcami do miejscowości pozbawionych kin. Autorami projektu, który realizowany jest od 2011 roku, są Dorota Kędzierzawska (reżyser) i Artur Reinhart (operator). Polska Światłoczuła gościła w Miłosławiu już w 2013 roku z filmem Dziewczyna z szafy Bodo Koxa.        

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

11 miesięcy temu 5