W czasie deszczu... miasta się myją

Pada deszcz, a nie od dziś wiadomo, że w czasie deszczu... miasta się myją! Tak, proszę Państwa.

Moim zdaniem 16 dni temu 0

Nie tylko ludzie i zwierzęta potrzebują oblucji (ale bez przesady – raz koło wielkiej nocy, jedną girę można umyć, drugą na boże narodzenie), także miejsca, w których mieszkamy potrzebują przepłukania. Dobrze urządzone miasta, to między innymi takie, w których sprawnie działają guliki i w ogóle cały system kanalizacji deszczowej. Ważne też jak zrobione są nawierzchnie dróg i chodników, czy są odpowiednio sprofilowane i czy nie mają fałd, bo jeśli mają, to tworzą się kałuże, przez drogowców zwanych uczenie „zastoiska wodne”. 

Żeby sprawdzić jak z tymi sprawami jest na głównych wrzesińskich ulicach, poszedłem sobie wczoraj na spacer. I mam dla mieszkańców Wrześni (wybaczcie miłosławianie, pyzdrzanie, neklanie i kołaczkowianie, że u Was nie sprawdziłem – zróbcie to Wy i napiszcie na wrzesnia.info.pl) wiadomość: jest dobrze! Wykonane w ostatnich latach chodniki i ulice robili fachowcy, nie szukajmy tu i ówdzie dziury w całym.

Poza ścisłym centrum jest już gorzej, ale gdzie najgorzej? Proszę o zdjęcia z podpisami na adres: redakcja@wrzesnia.info.pl. Opublikuję je w osobnym artykule, może dzięki nim uda się zainteresować tymi miejscami odpowiednie służby miejskie.

Ankieta

Jak oceniasz działanie kanalizacji deszczowej we Wrześni?

Bardzo dobrze
Dobrze
Nie mam zdania
Źle
Bardzo źle

Thumb img035

Waldemar Śliwczyński

16 dni temu 0