Victoria o krok od zwycięstwa. O porażce z Lubuszaninem Trzcianka zadecydowały ostatnie minuty meczu

Bliscy sprawienia sporej niespodzianki w pojedynku z plasującym się na trzecim miejscu w tabeli Lubuszaninem Trzcianka byli piłkarze Victorii. Wrześnianie prowadząc w meczu stracili w jego końcówce dwa gole decydujące o ich porażce.

piłka nożna 21:16 20-06-20190 1

W pierwszej połowie czwartkowego pojedynku rozgrywanego na boisku w Trzciance gracze Victorii radzili sobie bardzo dobrze. Znakomity w ich wykonaniu był zwłaszcza ostatni kwadrans przed przerwą. Gospodarze prowadzenie w meczu objęli w 26. min. Po faulu Adriana Majewskiego arbiter przyznał im rzut karny, który zamieniony został na bramkę. Oprócz tego miejscowi mieli dwie okazje do zdobycia kolejnych goli. Za każdym razem piłkę uderzoną z dystansu Tobiaszowi Nowickiemu udawało się sparować na rzut rożny. Do remisu w 36. min doprowadził Kamil Kanior, zdobywając swoją pierwszą bramkę w IV lidze. Pomocnik wrześnian po podaniu Mikołaja Jankowskiego uderzył piłkę nie do obrony z 12. metrów. W doliczonym czasie pierwszej połowy wrześnianie wyszli na prowadzenie. Jankowski minął golkipera Lubuszanina i wycofał futbolówkę od linii końcowej przed bramkę gospodarzy. Celnym trafieniem z 12. metrów popisał się w tym momencie Hubert Oczkowski.

Po przerwie wrześnianie znaleźli się już w sporych opałach. Miejscowi dokonali dwie zmiany, które znacząco podniosły ich jakość gry. Wrześnianie przez bardzo długi czas potrafili skutecznie się bronić z nastawieniem na wyprowadzanie kontr. Gospodarze próbując odrobić straty trafili w słupek bramki Victorii, dwa razy bardzo groźnie uderzali piłkę z dystansu. Dramat wrześnian zaczął się w 85. min. Po dośrodkowaniu z boku boiska gola na 2:2 zdobył zamykający akcję gracz Lubuszanina. Dwie minuty później wrześnianie w identycznych okolicznościach stracili cały dorobek meczu.

Victoria Września zagrała w składzie: T. Nowicki - Majewski (30. Łabędzki), Lisiecki, Kruszyński, Krzyżanowski – Kanior (87. Witczak), Jasiński, Oczkowski, Szczublewski – Krawczyński (85. B. Nowicki) – Jankowski (80. Kopaniarz)

IV liga, Lubuszanin Trzcianka – Victoria Września 3:2 (1:2)

21:16 20-06-2019