Victoria nadal z dobrą passą. Cenny punkt przywieziony z Ostrowa Wielkopolskiego

Po wyrównanym meczu, w którym nie było prawie wcale sytuacji bramkowych Victoria zremisowała w wyjazdowym pojedynku z Centrą Ostrów Wlkp. Fatalna nawierzchnia boiska zdecydowanie utrudniała obu drużynom prowadzenie gry, zwłaszcza tej ofensywnej.

piłka nożna 17:54 16-03-20190 1

Piłkarze Victorii znakomicie rozpoczęli rundę wiosenną wygrywając pierwsze dwa mecze. Były to jednak pojedynki z zespołami dołu tabeli. Wyjazd do Ostrowa Wlkp. na konfrontację z wyżej notowaną Centrą miał pokazać w jakim miejscu tak naprawdę wrześnianie się w tej chwili znajdują.

Mecz toczony był w trudnych warunkach, na fatalnej nawierzchni boiska i przy silnym wietrze. Do przerwy piłkarze nie zafundowali kibicom zbyt wielu emocji. Gra toczyła się głównie w strefie środkowej boiska, sytuacji strzeleckich nie było prawie wcale. Gracze Victorii zagrożenie pod bramką Centry stworzyli tylko dwukrotnie po kontrach. Akcję przeprowadzoną przez Damiana Garstkę niecelnym strzałem z 10. metrów zakończył Mikołaj Jankowski. Za drugim razem będący w polu karnym z piłką Jacek Kopaniarz nie zdołał oddać skutecznego strzału.

- W trakcie pierwszej połowy ani nasi piłkarze, ani gracze Centry nie zdołali oddać celnego strzału na bramkę. Na plus dla nas można zaliczyć to, że mamy więcej z gry, częściej znajdujemy się przy piłce – komentował w przerwie meczu prezes Victorii Eugeniusz Nowicki.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Oba zespoły nadal nie potrafiły stwarzać zagrożenia pod bramką przeciwnika. Po stronie wrześnian jako szansę strzelecką można zaliczyć uderzenia z dystansu Kopaniarza i Gracjana Siwiaka oraz akcję, po której Patryk Krzyżanowski nie zdołał zdążyć do piłki zagranej wzdłuż bramki.

Victoria Września zagrała w składzie: T. Nowicki – Garstka, Lisiecki, Marzyński, Majewski – Kopaniarz (65. Szczublewski), Krawczyński, Witczak (75. B. Nowicki), Oczkowski, Krzyżanowski (88. Łabędzki) – Jankowski (75. Siwiak)

IV liga, Centra Ostrów Wlkp. – Victoria Września 0:0

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

17:54 16-03-2019