Victoria II umacnia się w środku tabeli, wrześnianie pewnie ogrywają ZKS Zagórów

Po przetrwaniu pierwszej połowy grając pod wiatr gracze rezerw Victorii potrafili zdominować boiskowe wydarzenia. Ostatecznie wrześnianie wysoko pokonali ZKS Zagórów.

piłka nożna 25 dni temu 0

Grająca pod silny wiatr w czasie pierwszej połowy Victoria II z trudem przebijała się na połowę przeciwnika. Atakujący goście nie mogli jednak niczego wielkiego wskórać. Wrześnianie co rusz kontratakowali osiągając sukces w 37. min. Po podaniu Brajana Wojciechowicza swoją pierwszą bramkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem Zagórowa zdobył Maciej Szczublewski. Chwilę później pojedynek jeden na jeden z bramkarzem gości przegrał Dawid Błaszak. W 45. min niepowtarzalną okazję do wyrównania zmarnowali przyjezdni. W zamieszaniu podbramkowym gracz Zagórowa przeniósł piłkę nad bramką uderzając z 5. metrów.

Pierwsze 10. min drugiej połowy okazało się jeszcze w miarę wyrównane. Potem na boisku rządzić zaczęli wrześnianie. Najpierw znakomitej okazji do podwyższenia rezultatu nie udało się wykorzystać Wojciechowiczowi. W 62. min drugi gol dla Victorii II jednak padł. Po podaniu Szczublewskiego futbolówkę w bramce gości umieścił Wojciechowicz. Cztery minuty później na 3:0 w zamieszaniu podbramkowym podwyższył wpuszczony chwilę wcześniej na boisko Sebastian Knop. W 74. min po strzale z dystansu i błędzie bramkarza Zagórowa kolejne trafienie dla Victorii II zaliczył Kacper Łabędzki. Wynik meczu na 5:0 w 78. min ustalił Szczublewski.

- Za to spotkanie naszym zawodnikom należą się gratulacje. Zagraliśmy dużo lepiej niż tydzień temu. Kluczem do zwycięstwa było przetrwanie pierwszej połowy w grze pod wiatr. Lubimy grać z kontry i to wykorzystaliśmy – oceniał trener Victorii II Tomasz Krzyżkowiak.

Victoria II Września zagrała w składzie: Ziółkowski – Zielonka, Zdunek (60. Dawid Szymański), Til, Wawrzyniak – Szczublewski, Grabarek, Łabędzki, Błaszak (65. Knop) – Wojciechowicz (75. Kolski) – Juchacz

Klasa A, Victoria II Września – ZKS Zagórów 5:0 (1:0)