Uliczna kwesta pod znakiem serca. Września zbiera pieniądze na ratowanie dzieci

12 stycznia rano na ulice Wrześni ruszyło ponad 150 wolontariuszy z czerwonymi serduszkami. W tym roku zbierają na sprzęt ratujący życie dzieci podczas operacji.

aktualności 11:12 12-01-20202 24

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we Wrześni zaczęła grać już w sobotę. 11 stycznia o 20.00 na stadionie przy ZSTiO wystartowała 24-godzinna Sztafeta po Światełko do Nieba. Bieg organizuje tradycyjnie Klub Biegacza „Kosynier”. Nadal można dołączyć do sztafety. Każdy pokonuje dowolny odcinek, w zależności od chęci i siły. 

W niedzielę przed południem wolontariuszy można było już spotkać już w cały mieście. 

Chłopacy z Chwalibogowa

– Na razie jest trochę mało ludzi na ulicach, ale nie narzekamy, bo osoby, do których podchodzimy chętnie wrzucają coś do puszki. Mamy zamiar zbierać długo, a na pewno po południu więcej osób wybierze się na spacer po mieście – mówiły Emilia i Gabrysia z SSP nr 3, które spotkaliśmy około 10.00 na ulicy Sienkiewicza. 

Emilia i Gabrysia z SSP nr 3

Adam z SSP nr 1

Kwestujący wyposażeni są w puszki z orkiestrowym logo i identyfikatory.

Niektórzy, żeby przyciągnąć uwagę przechodniów stawiają na strój. Julka z SSP nr 6 kwestowała w różowym pluszowym stroju jednorożca. – Podobamy się szczególnie najmłodszym. Dzieci zgadują za jakie zwierzątko przebrała się Julka. Może kurczak, może królik? – śmiała się Justyna, kuzynka Julki, która towarzyszyła jej przy zbieraniu.

Julka i Justyna

– Pogoda jest bardzo dobra, więc myślę, że zbiórka będzie udana – stwierdzała Julka.

Roksana i Lidia
Julia Niedzierska i Aleksandra Makowska
Mali wolontariusze

Baza wolontariuszy zlokalizowana jest w tym roku w tymczasowej siedzibie WOK-u przy ul. Batorego 8. Tam też od 14.00 do 20.00 odbywać się będą licytacje, kiermasze i występy. Atrakcji szukajcie w byłej siedzibie szkoły specjalnej oraz na sali gimnastycznej!

W programie m.in. pokazy taneczne i sportowe, animacje dla dzieci oraz mobilny salon kosmetyczno-fryzjerski. Wylicytować  będzie można m.in. bony do wrzesińskich salonów piękności oraz voucher na tatuaż o wartości 900 zł.

Do orkiestrowego grania włączają się także klub Perfect Body, w którym odbywają się charytatywne zajęcia Les Mills Bodycombat, czyli treningu cardio inspirowanego sztukami walki oraz pub AQQ, w którym o 18.00 rozpoczną się licytacje i koncerty wrzesińskich zespołów Yorby i Panic Attack.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

11:12 12-01-2020