UKS KT „Orzeł” Września z workiem medali podczas zawodów zorganizowanych w hali przy ulicy Kosynierów

Zawody obejmujące XIV Turniej Eliminacyjny Dzieci, Młodzieży oraz Seniorów do Pucharu Polski i Mistrzostw Polski oraz IV Turniej Kata Drużynowego zorganizowane w naszym mieście przyniosło zawodnikom UKS KT „Orzeł” bardzo pokaźną liczbę medalowych miejsc.

sporty walki 5 miesięcy temu 3

Zawody zorganizowane przez UKS KT „Orzeł” Września przy współpracy z Wrzesińskimi Obiektami Sportowo Rekreacyjnymi rozegrane zostały w sobotę, 1 kwietnia. W hali przy ulicy Kosynierów wystartowało 230 zawodników z 11 klubów: KKT „Orzeł” Poznań, AKT „ Samuraj” Gniezno, KK „ Shoto” Piła, Włocławski Klub Karate Tradycyjnego, Klub Karate Tradycyjnego „ Kowal”, Akademia Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek, Klub Sportowy „Hikari” Oleśnica, Instytut Karate Tradycyjnego Włocławek, KKT „Zanshin” Lubień Kujawski, Klub Sportowy „Jaguar” Krosno Odrzańskie oraz gospodarze zawodów UKS KT „Orzeł” Września.

Sportowa rywalizacja toczyła się równocześnie na pięciu matach. Konkurencje odbywały się wśród dzieci, juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowców i seniorów. UKS KT „Orzeł” łącznie zdobył 36 medali: 8 złotych, 11bsrebrnych, 17 brązowych.

Miejsce I zajęli: kata - Mateusz Stępniak, Klaudia Warczygłowa, Wojciech Chlebowski, Kacper Ksianszkiewicz, Marcin Jagodziński, Arkadiusz Zdrojewski, Wiktor Gmerek, kumite - Łukasz Sigel

Miejsce II zajęli: kata - Filip Jóźwiak, Kacper Bytner, Wiktoria Szymańska, Marcelina Stajkowska, Nelly Tomczak, Fabian Kaźmierczak, Kornelia Kaźmierczak, Konrad Kosmala, Mikołaj Wolniak, Łukasz Sigel, kumite - Mateusz Dominik

Miejsce III zajęli: kata - Paweł Pawlak, Bruno Siemiątkowski, Mikołaj Walczak, Patrycja Andrzejewska, Aniela Bączkowska, Karolina Cieślak, Bartosz Zawal, Oliwier Świerczyński, Alicja Pruchniewicz, Karolina Jóźwiak, Filip Dobiecki, Nikola Jankowska, Maja Zalas, Łukasz Sigel, Małgorzata Stępniak, kumite - Wiktor Gmerek, Wiesław Zimny