Udany występ karateków WKK w międzynarodowym turnieju w Dąbrowie Górniczej (galeria)

Zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate z dużym powodzeniem wystartowali w międzynarodowym turnieju Europa Ronin Cup w Dąbrowie Górniczej, w którym udział wzięło 330 zawodników z 44 klubów z Polski, Włoch, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Białorusi i Bośni.

sporty walki 5 miesięcy temu 0

Zawody przeprowadzono w dniu 11 marca 2017 roku w Dąbrowie Górniczej. Wrzesiński Klub Karate zajął w klasyfikacji ogólnej mocną 8 pozycję. Julia Polaczyk zdobyła złoto w kumite i brąz w kata wszechstylowym, a wraz z Julią Sworek i Vanessą Węcławiak srebro w kata drużynowym. Julia Sworek wywalczyła natomiast złoto w kata stylowym shotokan oraz brąz w kata wszechstylowym. Vanessa Węcławiak zwyciężyła w kata wszechstronnym. Nikol Węcławiak wraz ze swoją siostrą Vanessą była druga w kata dual oraz dwa razy trzecia w kata indywidualnym. Jakub Sworek po udanych startach w kata zajął ostatecznie 4 i 6 pozycję.

- W zawodach wzięły udział również osoby niepełnosprawne, które pokazały nam jak ciężką pracą i swoją pasją można osiągnąć sukces. Całą konkurencję oglądaliśmy z ogromnym wzruszeniem i podziwem. Skład naszej drużyny był niewielki, tym bardziej cieszy tak wysoka pozycja w klasyfikacji ogólnej – relacjonuje prezes WKK Tomasz Kostrzewa.