Udane starty zawodników WKK zarówno podczas turniejów w Lesznie jak i Dopiewie

W miniony weekend reprezentanci Wrzesińskiego Klubu Karate z powodzeniem wzięli udział w turniejach organizowanych w Lesznie i Dopiewie. Wrześnianie ponownie wywalczyli worek medali.

sporty walki 9 dni temu 0

W dniu 9.06.2018 r. zawodnicy WKK uczestniczyli w XXVIII Leszczyńskich Mistrzostwach Karate o Puchar Prezydenta Miasta Leszna. W mistrzostwach wystartowało 320 zawodników z 31 klubów. Podczas zawodów bezkonkurencyjny okazał się Klaudiusz Bandulik, który zdobył złoty medal zarówno w kumite indywidualnym młodzicy 12-13 lato (+50 kg) i kumite indywidualnym młodzicy 12-13 lat (open). Najmłodsza drużyna WKK w składzie: Patrycja Błaszak, Nadia Piaskowska, Ada Witaszak zdobyła medal srebrny. Brązowe medale w kategorii młodzików -50 kg i +50 kg zdobył Karol Kostrzewa i Igor Piaskowski. Nadia Piaskowska w kata i kumite mimo całkiem udanych występów otarła się o podium. Dobry start w kata PK zaliczyła także Kornelia Gawarecka.

W niedzielę 10.06.2018 r. zawodnicy WKK pojechali natomiast na Ogólnopolski Turniej Karate według przepisów WKF Hayashi Cup 2018 do Dopiewa. Tym razem WKK reprezentowany był przez same dziewczęta, które stanęły na wysokości zadania. Rewelacyjny start zaliczyła Patrycji Błaszak, która doszła do finału, jednak przez pomyłkę sędziów konkrecja musiała zostać rozegrana ponownie i ostatecznie Patrycja i Ada Witaszak zajęły w kata trzecie miejsca. Kornelia Gawarecka poszła w ślady koleżanek i też stanęła na trzecim miejscu podium. Ada Witaszak powtórzyła jeszcze swój wynik w fantomie dziewcząt zdobywając drugi brązowy medal.