Trzecie życie Marcina Iglewskiego. Europa otwarła wrota

Były kapitan APP Krispol nie przestaje zaskakiwać. Nie zamierza wieszać butów na kołku i w wieku 38 lat rozpoczął międzynarodową karierę.

sporty walki 19:34 13-09-20180 8

Siatkarz halowy, medalista mistrzostw Polski i reprezentant kraju w siatkówce plażowej teraz próbuje zaistnieć w kolejnej dyscyplinie. Popularny Igła (na zdjęciu pierwszy z lewej) wraz z reprezentacją kraju zajął szóste miejsce na rozgrywanych w Niemczech Mistrzostwach Europy w Fistballu.

Dyscyplina tylko niewiele przypominająca siatkówkę jeszcze jest mało popularna w Polsce. Ma jednak wielu zwolenników w niemieckojęzycznej części Europy i Brazylii. Polska pierwszy raz zagrała w tak poważnej imprezie i od razu zaskoczyła fachowców. Ba, wywalczyła sobie prawo gry w przyszłorocznych mistrzostwach świata. Wrześnianin też zamierza tam zagrać.

Więcej informacji o samej dyscyplinie i o jej śladach w przedwojennej Wrześni będzie można znaleźć w piątkowym wydaniu „WW”. Tam też Marcin Iglewski opowie o swojej nowej pasji i drodze Polaków w mistrzostwach. Zapraszamy do lektury.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

19:34 13-09-2018