Trzecia liga nie dla Victorii. W meczu rewanżowym Mieszko ponownie lepszy

W rewanżowym meczu decydującym o awansie do trzeciej ligi Victoria ponownie uległa Mieszkowi Gniezno. Wrześnianie bardzo dobrze zaprezentowali się do przerwy oddając w drugiej części meczu pole gospodarzom.

piłka nożna miesiąca temu 36

Niedzielny pojedynek zaczął się dla Victorii w wymarzony sposób, od objęcia prowadzenia już w 2. min. Po dośrodkowaniu Wiktora Kacprzaka z rzutu rożnego piłkę z bliska głową do bramki Mieszka skierował niepilnowany przez nikogo Paweł Lisiecki. Radość wrześnian z prowadzenia trwała tylko cztery minuty. Tobiasz Nowicki dał się zaskoczyć przez Marcina Trojanowskiego, po strzale zza linii bocznej pola karnego, z dość ostrego kąta. Potem aż do przerwy trwał bardzo wyrównany bój, piłkarze obu stron mieli swoje niewykorzystane szanse bramkowe.

W drugiej połowie lepiej zaczęli się prezentować gospodarze, którzy w 63. min objęli prowadzenie. Bramka była prezentem od Huberta Oczkowskiego i T. Nowickiego. Obrońca Victorii z dużej odległości zdecydował się zgrywać piłkę głową do własnego bramkarza, który zachował się tak niepewnie, że pozwoliło to Damianowi Pawlakowi umieścić piłkę w pustej bramce. Dwie bardzo krytykowane przez wrześnian decyzje sędziego głównego w czasie drugiej połowy mogły mieć kluczowe znaczenie dla dalszych losów meczu. W pierwszych minutach po przerwie arbiter nie zdecydował się ukarać drugą żółtą kartką gracza Mieszka. Potem przy prowadzeniu gospodarzy 2:1 arbiter nie przyznał wrześnianom rzutu karnego. Po tym zdarzeniu, po wyprowadzeniu natychmiastowej kontry, Mieszko zdobył trzeciego gola. Była wtedy 75. min meczu. Od tego momentu wrześnianie przestali istnieć. Gracze Mieszka z dużą swobodą przedostawali się pod pole karne Victorii. Gol stanowiący o przegranej wrześnian 1:4 padł w 80. min.

Victoria Września zagrała w składzie: T. Nowicki - Oczkowski, Lisiecki, Majewski, Krzyżanowski (82. Jankowski) – Kopaniarz (60. Matuszak), B. Nowicki (8. Kruszyński), Krawczyński, Kacprzak – Pietrzak (65. Łabędzki) – Sarbinowski

II mecz barażowy o III ligę, Mieszko Gniezno – Victoria Września 4:1 (1:1)

Pełna relacja z meczu w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.