Thriller na własne życzenie. Pomarańczowi stracili punkt

Do Siedlec wrześnianie jechali po trzy punkty. W sobotni wieczór mieli bowiem potykać się z ostatnim zespołem rozgrywek I ligi, ekipą, która zaliczyła sześć kolejnych porażek. Nie wszystko poszło z planem.

siatkówka 20:43 26-10-20190 0

W pierwszym secie na placu istniał tylko jeden zespół. Pomarańczowi szybko wywalczyli pięciopunktową przewagę (9:4), a później już tylko ją powiększali. Przy 17:9 siedlczanie zdobyli trzy kolejne piłki, ale niewiele im to dało. APP Krispol imponował skutecznością ataku, także po kontrach. Nie popełnialiśmy też błędów własnych, co przełożyło się na olbrzymią przewagę.

Druga odsłona tylko na początku była wyrównana. Siedlczanie prowadzili nawet 7:6, ale od tego momentu na dystansie siedmiu piłek zdobyliśmy aż sześć punktów. To był przełomowy fragment drugiej partii. Na nic zdała się taktyka rywali szukania zagrywką Mateusza Jóźwika. Przyjęcie mieliśmy więcej niż przyzwoite, co w efekcie skutkowało wysokim procentem skuteczności w ataku.

Początek trzeciego seta zwiastował szybko koniec meczu. Podopieczni trenera Mariana Kardasa na starcie zdobyli trzypunktową przewagę (6:3), ale gospodarze podjęli rękawicę. Coraz częściej zaczął mylić się Mateusz Linda, problemy z przyjęciem zaczął mieć Filip Frankowski. Siedlce szybko wyrównały (9:9), ba, wyszły nawet na prowadzenie 16:15 i... potrafiły je utrzymać do końca odsłony!

Niestety, niespodziewane oddanie seta, nie tylko nie podziałało na pomarańczowych jak płachta na byka, ale wręcz ich sparaliżowało. Rywale odjeżdżali nam z minuty na minutę.

Tajbrek rozpoczął się od wymianów ciosów. Przy stanie 5:5 krispolowcy zdobyli trzy kolejne piłki i zmieniali strony boiska w dobrych nastrojach. W samej końcówce Siedlce zmniejszyły straty do jednego punktu (12:13), ale ostatnie słowo należało do wrześnian.

APP Krispol wygrał mecz, ale bardziej stracił jeden punkt niż zdobył dwa. Stracił też jedno miejsce w tabeli i po siódmej kolejce zajmuje czwartą lokatę.

I liga: KPS Siedlce - APP Krispol  2:3 (16, 19, -24, -15, 12)

I set: 2:4, 4:8, 6:12, 8:16, 13:20, 16:25

II set: 3:4, 7:8, 12:16, 17:20, 19:25

III set: 2:4, 7:8, 11:12, 16:15, 20:19,

IV set: 4:2, 8:4, 12:8, 16:9, 20:10, 25:15

V set: 3:2, 5:6, 6:9, 10:12, 12:15

APP Krispol: Tomczak, Linda (8 pkt), Frankowski (15), Jóźwik (11), Narowski (3), Zawalski (9) i Dzierżyński (libero) oraz Krawiecki (1), Lorenc (10), Kaźmierczak (7), Kalinowski (1)

20:43 26-10-2019