„Takich debat powinno być więcej”

Powyższe stwierdzenie padło z ust jednego z mieszkańców podczas naszej wtorkowej debaty dotyczącej przebiegu kolejnych odcinków obwodnicy Wrześni.

Moim zdaniem 10:22 13-03-20205 5

Potrzeba wypowiedzenia się, skonfrontowania swoich pomysłów, a także wpływu na sprawy najbliższej okolicy była wyraźnie widoczna wśród wszystkich uczestników spotkania. Taki potencjał nie powinien być zmarnowany, ale właściwie wykorzystany dla dobra wspólnego.

Planowanie obwodnic i kolejnych dróg nie może odbywać się bez mieszkańców. O potrzebie wielopłaszczyznowego dialogu nie mówili zresztą tylko sami mieszkańcy. Konsultacje społeczne przed realizacją dużych inwestycji infrastrukturalnych to powoli standard w innych miastach – wskazywali na to specjaliści: dr inż. Marcin Kiciński (Politechnika Poznańska) oraz inż. Szymon Zieliński (Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu).

Warto wsłuchać się w ich rady, bo – co warto podkreślić – żadne miasto nie jest własnością jednej osoby, ale jest strukturą społeczną zorientowaną na lepszą przyszłość obecnych i przyszłych pokoleń.

Filip Tomczak

członek stowarzyszenia Projekt Września

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

10:22 13-03-2020