Tak się powinno budować. W mieście będzie nowa droga ze ścieżką rowerową i kanalizacją

We Wrześni powstanie nowa droga, która połączy ulicę Słowackiego (poprzez ul. Strzykały) z Szosą Witkowską (przez ul. Sołtysiaka). 

samorząd 10 miesięcy temu 6

Koszt budowy 723-metrowego odcinka jest szacowany na 3,23 mln zł. Aż 1,61 mln zł będzie pochodzić z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”, czyli z dotacji Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Trzeba jednak pamiętać, że ostateczne kwoty ulegną zmianie, bo określi je dopiero postępowanie przetargowe.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie nie tylko nowa droga, ale również ścieżka pieszo-rowerowa. Pojawi się też oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa.

Z tego samego programu pieniądze na modernizację ul. Kościuszki we Wrześni ma otrzymać starostwo powiatowe. W tym przypadku ostateczna kwota dofinansowania nie jest jeszcze znana, jednak ma być to minimum pół miliona złotych. Przypomnijmy, że wartość kosztorysowa inwestycji wynosi ponad 3,27 mln zł. Długo zapowiadany remont arterii ma się rozpocząć wiosną. Inwestycja zakłada m.in. budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego oraz ścieżki pieszo-rowerowej. 

Łukasz Różański

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

10 miesięcy temu 6