Tajbreki nie dla wrześnian. Pomarańczowi polegli w Suwałkach ze Ślepskiem

Sobotni mecz trzeciego i czwartego zespołu ligi, zgodnie z tym co sugerowała tabela, był wyrównanym pojedynkiem. Spotkanie rozstrzygnęło się klasycznie: w piątym secie po grze na przewagi.

siatkówka 3 miesiące temu 5

Pierwszy set padł łupem Ślepska. W drugim wydawało się, że może być podobnie. Trener Marian Kardas zaordynował jednak zmianę, która ostatecznie zapracowała pozytywnie. W miejsce niezbyt dysponowanego tego popołudnia Mateusza Jasińskiego wszedł na przyjęcie Artur Pasiński. Po długiej grze na przewagi zdołaliśmy wyrównać stan meczu.

Dobre nastroje w dziesięcioosobowej grupie wrzesińskich kibiców zapanowały po trzecim secie. Choć gospodarze mieli piłkę setową na 2:1, to jednak jako pierwsi punkt meczowy zagwarantowali sobie wrześnianie. Przy 25:25 najpierw w antenkę trafił Kevin Sasak, a po chwili na kontrze Pasiński obił potrójny blok suwalszczan.

W połowie czwartej odsłony pojawiła się realna szansa wygrania pojedynku „za trzy”. Ostatni raz w secie prowadziliśmy 15:14. Od tego momentu popełniliśmy kilka błędów przyjęciu i ataku, a na dodatek przestaliśmy odrzucać rywali od siatki zagrywką.

Niestety, trzeba było rozgrywać tajbrek, który od trzech lat jest piętą achillesową APP Krispol. W pięty set weszliśmy całkiem dobrze. Po błędach rywali prowadziliśmy 2:0, ale zaraz do remisu zagrywką doprowadził Witalij Szczitkow. Chwilę później sędziowie podjęli dwie kontrowersyjne decyzje, obie na niekorzyść wrześnian. Ślepsk prowadził już 12:9, ale udało się nam doprowadzić do remisu. Przy 13:13 i 14:14 mieliśmy piłki w górze, jednak Damianowi Doboszowi i Patrykowi Napiórkowskiemu nie udało się je skończyć. Swojej okazji nie zmarnowali gospodarze, a decydujący cios zadał Sasak.

APP Krispol na dwie kolejki do końca rozgrywek nadal zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli.

XX kolejka: Ślepsk Suwałki – APP Krispol 3:2 (25:21, 27:29, 25:27, 25:21, 16:14)

APP Krispol: Napiórkowski, Antosik, Jasiński, Dobosz, Kaźmierczak, Maćkowiak i Wroniecki (libero) oraz Pachocki, Pasiński, Narowski, Troczyński