Szczypiorniści z Gimnazjum w Pyzdrach po raz drugi z rzędu w finale wojewódzkim

Piłkarze ręczni z Gimnazjum w Pyzdrach okazali się najlepsi podczas finału rejonu rozegranego w hali sportowej GOSiR w Gnieźnie. Pyzdrzanie wygrali wszystkie swoje mecze.

inne dyscypliny rok temu 0

Finał Rejonu Poznań Teren-Wschód w piłce ręcznej chłopców w kategorii Gimnazjów rozegrano w czwartek, 9 marca 2017 r. Do zawodów zakwalifikowali się mistrzowie pięciu powiatów: jarocińskiego, gnieźnieńskiego, śremskiego, średzkiego, wrzesińskiego oraz wicemistrz powiatu poznańskiego. Wcześniej w Mistrzostwach Powiatu Wrzesińskiego pyzdrzanie pokonali sąsiadów z Kołaczkowa, uczniów Gimnazjum z Orzechowa oraz reprezentantów Gimnazjum nr 2 z Wrześni.

Do zawodów w Gnieźnie przystąpiło pięć zespołów, które rywalizowały każdy z każdym w meczach 2x8 minut. W pierwszym pojedynku pyzdrzanie gładko 13:5 uporali się z reprezentacją Gimnazjum nr 5 z Jarocina. W drugim meczu zagrali z gospodarzami turnieju - Gimnazjum nr 3 z Gniezna. Mecz miał trudny początek. Pierwszą połowę pyzdrzanie przegrali 3:4, ale w drugiej potrafili odrobić straty wygrywając ostatecznie 12:6. W trzecim spotkaniu pyzdrzanie grali z najsłabszym zespołem turnieju - Gimnazjum nr 1 ze Śremu wygrywając pewnie 8:3. W ostatnim meczu turnieju szczypiorniści z Pyzdr spotkali się z drużyną z Lubonia, która również miała na swoim koncie trzy zwycięstwa. - Początek pokazał, że trafiliśmy na godnego rywala, ciężko grało nam się w ataku, w obronie jeszcze trudniej, przegrywaliśmy pojedynki jeden na jeden. W czwartej minucie meczu przegrywaliśmy już 3:0. Na szczęście w porę udało nam się opanować nerwy, zaczęliśmy mozolnie odrabiać straty. Wynik pierwszej połowy to 4:4. W drugiej odsłonie wszystko poszło już zdecydowanie lepiej, wygraliśmy ostatecznie 9:5. Tym samym drugi raz z rzędu nasi gimnazjaliści awansowali do ósemki najlepszych drużyn piłki ręcznej województwa wielkopolskiego – relacjonował trener gimnazjalistów z Pyzdr - Piotr Dowbusz.

Reprezentacja Gimnazjum w Pyzdrach zagrała w składzie: Michał Bisiorek, Bruno Walicki - Tomasz Grzegorski, Hubert Radziejewski, Wiktor Sokowicz, Kacper Rzepka, Patryk Muszalski, Michał Siuda, Hubert Król, Filip Mosiński, Kamil Pilarski, Sebastian Zdunek, Patryk Kotowicz, Dominik Grzelewski, Michał Zerner

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

rok temu 0