Szable zadecydują o wyborze prezesa. Eugeniusz Nowicki startuje

Wybory w najstarszym wrzesińskim klubie już za miesiąc. Do tej pory ujawniło się dwóch kandydatów na stanowisko prezesa. Obok Macieja Lisieckiego, wieloletniego piłkarza Victorii, o wybór (reelekcję) ubiegać się będzie Eugeniusz Nowicki, wieloletni prezes klubu.

piłka nożna 08:50 16-05-20191 11

Cały wywiad z Eugeniuszem Nowickim będzie można znaleźć w piątkowym wydaniu „WW”. Tutaj publikujemy tylko fragment.

WW: - Padają zarzuty z ust konkurenta, że długo nie chciał pan udostępnić list członków klubu?

Eugeniusz Nowicki: - I na razie nie udostępniłem. Pytałem się prawnika i nie jest on przekonany czy możemy udostępnić. Ma przyjrzeć się sprawie bardziej wnikliwie. Jeśli uzna, że nie ma przeciwwskazań prawnych, to oczywiście listy udostępnimy. Zresztą zapytanie Maciej przysłał mi SMS-em, to droga raczej mało oficjalna.

- Zrobił pan już przegląd szabel? Ma pan przewagę przed walnym?

- Proszę mi wierzyć – nie zrobiłem. Nie zaprzątam sobie na ten moment głowy liczbą zwolenników tej czy drugiej strony.

- W statucie ma być zawarty zapis, który mówi, że członkiem klubu można zostać do 31 marca, a później tylko za zgodą zarządu, faworyzuje kandydatów popieranych przez zarząd. Nie wydaje się panu to dziwne.

- Zapis mówiący o zatwierdzeniu przez zarząd jest potrzebny. Nie chcemy, by członkami klubu zostały osoby na przykład karane, czy też w niewybredny, wręcz chamski, sposób mówiące o członkach zarządu. Proszę się jednak nie niepokoić. Obiecałem Maciejowi, że wszystkich jego nowych członków zarząd zaakceptuje. To tylko kwestia czasu.

- III liga we Wrześni, to taki wysiłek finansowo-organizacyjny, że klubu na to nie stać?

- Na ten moment nie stać. Budżet mamy na poziomie ok. 700.000 zł brutto. Idziemy jednak bardzo szeroko, mamy wiele drużyn młodzieżowych, dwie seniorskie, a to kosztuje. Nasze stypendia dla zawodników są na średnim poziomie w IV lidze. Są zespoły, które płacą więcej, są i takie, które wydają mniej. Marzyłby się nam większy budżet, ale z pozyskaniem nowych sponsorów nie jest łatwo. Bardzo ciężko rozmawia się z firmami, które przyszły do nas z zewnątrz. Nie czują one potrzeby inwestowania w nasz sport.

Niebawem zamieścimy wywiad z Maciejem Lisieckim.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

08:50 16-05-2019