Syreniarze promowali europejski rajd w TVP 3 Poznań. Już niedługo wyruszą do Mińska

Pasjonaci zabytkowych aut z Klubu Miłośników Syren i Warszaw z Nekli pod koniec kwietnia rozpoczną dziesiąty europejski rajd. Tym razem celem będzie Mińsk, czyli stolica Białorusi.

społeczeństwo 01:30 13-04-20190 0

W rajdzie do Mińska łącznie weźmie udział 70 osób, które utworzą 28 załóg. Gościnnie pojawią się również zagraniczne ekipy z Norwegii i Niemiec. Początek rajdu nastąpi w sobotę 27 kwietnia, tradycyjnie we wczesnych godzinach porannych z nekielskiego rynku.

O pasji do syren i warszaw na antenie TVP 3 Poznań opowiadali Rafał Dębicki i Roman Owczarzak. Nekielscy syreniarze byli gośćmi w programie "Witaj Wielkopolsko" wyemitowanym w poniedziałek 8 kwietnia. Poza rozmową w studiu, telewidzowie mieli okazję obejrzeć materiał o rodzinie Kaczmarskich. Program można obejrzeć TUTAJ. Wspomniany materiał rozpoczyna się od 57 minuty.

Przypomnijmy, że syreniarze rozpoczęli swoje europejskie eskapady w 2004 roku. Do tej pory byli w: Berlinie, Kopenhadze, Zwickau, Paryżu, Wilnie i Rydze, Amsterdamie i Edynburgu, Pradze i Bratysławie, Wiedniu i Budapeszcie oraz Lwowie. 

Tegoroczna wyprawa to dziesiąta europejska eskapada. Nie będzie to jedyna rocznica. Klub w tym roku obchodzi 15. rocznicę istnienia. 

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

01:30 13-04-2019