Święto Kolorów na zakończenie lata. Zabawa z proszkami holi powraca do Wrześni

Po raz kolejny do Wrześni zawita impreza, w ramach której będzie można pomalować miasto (i siebie) na wszystkie barwy tęczy. 

aktualności 00:26 14-08-20196 2

Do tej pory w Parku im. Dzieci Wrzesińskich zagościły dwie edycje Kolor Festu. 24 sierpnia zaś odbędzie się Holi Święto Kolorów, czyli kolejna odsłona tej samej tradycji. 

– Holi Święto Kolorów to ogólnopolska edycja robiącego furorę na całym świecie święta kolorów Holi. Impreza skierowana do wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych! Poczuj magię zabawy, obrzucaj się kolorowymi proszkami holi ze swoimi znajomymi. Baw się i tańcz przy muzyce najlepszych DJ-ów – deklarują organizatorzy.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do godz. 20.00. Wyrzuty proszków odbywać się będą o pełnych godzinach, pod sceną. 

Jak deklarują organizatorzy:

Najważniejsze podczas festiwalu są proszki holi, którymi bawią się uczestnicy wydarzenia. Proszki, które oferujemy pochodzą od największych dostawców na świecie. Są w pełni naturalne, ponieważ wyprodukowane z talku, mąki kukurydzianej i naturalnych barwników spożywczych. Wszystko jest w pełni zmywalne wodą. Nasze proszki posiadają certyfikaty świadczące o przebadaniu ich pod kątem norm unijnych. Są nietoksyczne i przyjazne dla skóry (norma EN 71-3 przebadane przez SGS International Lab, UK), niewybuchowe/niepalne (zgodnie z regulacją VDI 2263-1) oraz biodegradowalne.

Proszki spierają się z odzieży oraz łatwo zmywają się ze skóry i z włosów, organizatorzy proponują jednak, by przed festiwalem posmarować włosy czymś tłustym, aby proszek nie osiadał na włosach.

Na imprezę nie można wnosić własnych proszków, jedzenia ani napojów – wszystko będzie dostępne do kupienia na miejscu.

Dwie edycje Kolor Festu pokazały, że wrześnianie uwielbiają zabawę proszkami holi. Tak wyglądała impreza 24 sierpnia 2018 roku, a tak – 25 maja 2019 roku.

Zdjęcie główne pochodzi z facebookowej strony Holi Święto Kolorów.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

00:26 14-08-2019