Świetny występ zawodników ze Szkółki Piłkarskiej Waldemara Przysiudy (galeria)

O krok od miejsca na podium byli młodzi piłkarze z rocznika 2007 na co dzień trenujący w Szkółce Piłkarskiej Waldemara Przysiudy biorący udział w międzynarodowym turnieju Wrocław Trophy 2017.

piłka nożna 11 miesięcy temu 0

Turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży Wrocław Trophy 2017 rozegrano w dniach 7-9 lipca w dziewięciu kategoriach wiekowych. Najmłodszymi uczestnikami byli urodzeni w 2009 roku, a najstarszymi urodzeni w 1998 roku. Ceremonia otwarcia godna światowego turnieju odbyła się w piątkowy wieczór, 7 lipca na Placu Solnym przylegającym do Rynku we Wrocławiu. W zawodach udział wzięło 179 drużyn z 20 krajów. W sumie rozegrano 536 naprawdę emocjonujących meczów. Turniej Wrocław Trophy jest częścią programu Euro-Sportring – fundacji non profit, która od ponad 50 lat wspiera rozwój młodych futbolistów w Europie.

Września we Wrocławiu reprezentowana była przez dwa zespoły Szkółki Piłkarskiej Waldemara Przysiudy. Sensacyjny wręcz okazał się występ zawodników z rocznika 2007. Startujący w międzynarodowej stawce 30 drużyn podopieczni Waldemara Przysiudy w pierwszym dniu turnieju pokonali 2:0 OKS Odra Opole (bramki: Kacper Chałupniczak, Igor Joachimiak) i SC Vistula Lewandowski z USA w stosunku 4:1 (bramki: Jakub Wardęski 2, Kacper Chałupniczak, Piotr Gała). W drugim dniu zawodów dokończono rozgrywki grupowe pierwszej fazy. Wrześnianie zremisowali 0:0 z Klubem Piłkarskim Lukam Skoczów i wygrali 3:1 z AFK Gmina Czernica (bramki: Kacper Chałupniczak, Piotr Gała, Jakub Wardęski). Będący bez porażki grupę eliminacyjną wrześnianie zakończyli na pierwszym miejscu.

W trzecim dniu turnieju o zwycięstwo grano w dwóch grupach, do których awansowały najlepsze zespoły z pierwszej fazy. Walcząca w Grupie B Szkółka Piłkarska Waldemara Przysiudy najpierw 6:3 pokonała Olympic Wrocław (bramki: Bartosz Trzebiatowski 2, Jakub Wardęski, Jakub Śledziewski, Mikołaj Palpuchowski) przegrywając potem 0:3 z Football Academy Szczecin. Po tym meczu wrześnianie mogą mówić o dużym pechu. Przegrana 0:2 dawała miejsce w finale i pewny srebrny medal. W pojedynku o trzecią lokatę w turnieju rozkojarzeni i zawiedzeni wrześnianie łatwo już ulegli 1:7 bośniackiej drużynie BAAP BiH Ewrogol (bramka: Bartosz Trzebiatowski).

Zespół z rocznika 2008 wystartował w turnieju nieco gorzej. W swoim pierwszym piątkowym spotkaniu wrześnianie 1:3 ulegli Olimpic Wrocław (bramka: Mikołaj Ściernicki) i 0:5 z kosowskiemu FK Vizioni. Drugi dzień rozgrywek wrześnianie rozpoczęli rewelacyjnie pokonując 9:0 Zagłębie Wałbrzych (bramki: Bartosz Maćkowiak 4, Mikołaj Ściernicki 3, Oliwier Zdziennicki, samobójcza), wygrywając również wysoko 6:1pojedynek z MKS Sparta Ziębice (bramki: Franciszek Ignaszak, Adam Lech, Franciszek Łopatka, Bartosz Maćkowiak, Filip Maćkowiak, Oliwier Zdziennicki). W ostatnim dniu turnieju wrześnianie najpierw 2:6 ulegli AS Orlik Kazimierz (bramki: Franciszek Łopatka), wygrywając potem za sprawą walkowera z MKS Sokół Nisko, by zakończyć ostatecznie rywalizację na wysokim 11. miejscu.

- Po raz pierwszy pojechaliśmy na tak duży, międzynarodowy turniej. Pozytywnie byliśmy zaskoczeni jego organizacją i logistyką. Były to dla nas jako szkółki pierwsze trwające aż cztery dni zawody. Mierzyliśmy się z zespołami z innych krajów, co pozwoliło ocenić na jakim poziomie jesteśmy ze szkoleniem. Porównanie wypadło w mojej ocenie bardzo dobrze, mamy wielu utalentowanych piłkarzy, idziemy w dobrym kierunku. Bałkańskie zespoły pokazały nam, że oprócz umiejętności techniczno-taktycznych w grze bardzo istotne są cechy wolicjonalne. Jestem dumny z wyniku jaki osiągnęli moi zawodnicy i wiem, że stać ich jeszcze na więcej – oceniał udział we wrocławskim turnieju trener Waldemar Przysiuda.

Zespół z rocznika 2007 zagrał w składzie: Kacper Wagner – Jakub Wardęski, Kacper Chałupniczak, Dawid Kapsa, Mateusz Kozubiński, Bartosz Trzebiatowski, Wojciech Rozmiarek, Mikołaj Palpuchowski, Piotr Gała, Jakub Ostach, Dominik Jatczak, Igor Joachimiak, Jakub Śledziewski, Igor Wardęski, Michał Wojtkowiak, Kacper Parus

Zespół z rocznika 2008 zagrał w składzie: Bartosz Maciejewski, Igor Nowaczyk – Adam Lech, Antoni Woś, Franciszek Ignaszak, Michał Figas, Franciszek Łopatka, Filip Maćkowiak, Bruno Chmielewski, Mikołaj Ściernicki, Oliwier Zdziennicki, Bartosz Maćkowiak

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

11 miesięcy temu 0