Świetny występ lekkoatletów Orkana Września podczas Mistrzostw Polski U 18

Cztery medale z Mistrzostw Polski U18 przywiozła dwójka lekkoatletów reprezentujących Orkan Września. Nasi reprezentanci dodatkowo wywalczyli bardzo wysokie szóste miejsce w klasyfikacji medalowej wśród 210 startujących klubów.

lekkoatletyka 15 dni temu 2

23. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Mistrzostwa Polski U18 w Lekkiej Atletyce odbyła się w dniach 04-06 sierpnia 2017 r. w Warszawie. Orkan Września w tej trzydniowej imprezie reprezentowało czterech zawodników. Okazało się, że z wielkim powodzeniem, medaliści w każdej ze swoich konkurencji pobili rekordy życiowe.

Podopieczny Adama Kaczora zdobył złoto i brąz. Grzegorz Mirecki z czasem 14,07 sek wywalczył tytuł mistrzowski w biegu na 110 mppł. Dodatkowo ten sam zawodnik z wynikiem 6,88 m stanął na trzecim miejscu podium startując w konkursie skoku w dal. Biorąc pod uwagę wyniki osiągane przed mistrzostwami Grzegorz w biegu na 110 mppł klasyfikował się na 6. miejscu, a w skoku w dal na dość odległej 24 pozycji.

Dwa medale z rekordem Wrześni zdobyła także zawodniczka prowadzona przez Andrzeja Pujdaka. Paulina Guzowska z wynikiem 12,03 sek wywalczyła srebro w biegu na 100 m. Wynik ten jest zarazem rekordem Wrześni. W biegu eliminacyjnym Paulina pobiegła jeszcze szybciej osiągając czas 11,93 sek, ale wynik ten nie może być oficjalnie uznany z powodu zbyt silnego wiatru. Z wynikiem 24,70 sek nasza reprezentantka również wywalczyła srebro w biegu na dystansie 200 m wyrównując rekord Wrześni z 1971 roku. Należy dodać, że przed zawodami wyniki Pauliny klasyfikowały ją na 3. miejscu w biegi na 100 m i 6 w biegu na 200 m.

Krzysztof Waszak, drugi z podopiecznych trenera Kaczora bijąc swój rekord życiowy w trójskoku wynikiem 13,09 m uplasował się na 17. miejscu. Trenowany przez Przemysława Pawlaka Dobromir Piechocki z wynikiem 55,64 m zajął wysokie 7. miejsce w rzucie młotem.

- Przed Olimpiadą liczyliśmy na trzy szanse medalowe. Wynik okazał się zdecydowanie lepszy. Grzegorz Mirecki naprawdę potrafi się sprężyć w zawodach najwyższej rangi. Paulina Guzowska przegrała natomiast tylko z wicemistrzynią świata juniorek – Magdaleną Stefanowicz z Bytomia, który swój tytuł wywalczyła w lipcu tego roku w Kenii. Po zawodach mamy przekonanie, że jeżeli zawodnik jest w czołówce rankingu w Polsce i bije rekordy życiowe to musi się znaleźć w strefie medalowej – przedstawiał bardzo szczęśliwy z sukcesu młodych lekkoatletów trener Orkana Andrzej Pujdak.