Świetny początek Victorii. Wrześnianie z kompletem punktów przywiezionym z Międzychodu

W minioną niedzielę piłkarze Victorii zainaugurowali rozgrywki wiosenne w wyjazdowym meczu z Wartą Międzychód. Pojedynek zakończył się wysokim i zasłużonym zwycięstwem wrześnian.

piłka nożna 16:08 03-03-20190 4

Obawy o dobry wynik Victorii w pierwszym meczu rundy rewanżowej były duże. Skład wrześnian w okresie przerwy zimowej opuściło pięciu zawodników. W zamian pierwszy zespół zasilony został przesunięciem z drugiej drużyny Dawida Szymańskiego i Dominika Szymańskiego oraz z drużyny juniorów Kamila Kaniora. Dodatkowo na pół roku wypożyczono z Olimpii Koło Igora Witczaka i Gracjana Siwiaka z Orlika Miłosław. Z nowych twarzy w pierwszym składzie Victorii od pierwszej minuty wystąpił środkowy pomocnik Igor Witczak. W końcówce meczu na boisku pojawił się także Dawid i Dominik Szymański.

W pierwszej połowie meczu zakończonej jednobramkowym remisem przewaga optyczna w polu należała do wrześnian. Gracze Victorii byli częściej w posiadaniu piłki, próbowali aktywnie grać skrzydłami, ale zdecydowanie brakowało im umiejętności wykończenia swoich akcji pod polem karnym przeciwnika. Pierwsi gola w tym meczu zdobyli gospodarze, którzy wykorzystali, jak się później okazało, swoją jedyną okazję bramkową w tym meczu. W 26. min Tobiasz Nowicki nie miał szans na obronę piłki posłanej w okienko jego bramki przez gracza Warty, po strzale z rzutu wolnego z 25. metrów. Gola wyrównującego wrześnianie zdobyli w 35. min. Piłkę w bramce Warty po uderzeniu jej z 18. metrów, po ziemi tuż przy słupku, umieścił Mikołaj Jankowski. Oprócz zdobytego gola wrześnianie dwukrotnie jeszcze mieli szansę na celne trafienie. Obie akcje przebiegały prawie identycznie. Piłkę w pole karne dogrywał Jacek Kopaniarz, a Szymon Krawczyński dwukrotnie z ok. 12. metrów uderzył ją zbyt słabo, aby sprawić bramkarzowi miejscowych problemy z obroną.

Drugą część meczu wrześnianie rozpoczęli znakomicie. Już w 46. min po podaniu Patryka Krzyżanowskiego z lewej strony boiska trafieniem do siatki z 10. metrów swoją drugą bramkę zdobył Jankowski. W dalszych minutach gracze Victorii w pełni kontrolowali przebieg gry zdobywając dwa kolejne gole. W 72. min na 3:1 podwyższył Kopaniarz, po wejściu z piłką z prawej strony boiska w pole karne i strzale po długim rogu. Wynik meczu na 4:1 ustalił w 90. min Maciej Szczublewski trafiając do siatki Warty z kilku metrów po podaniu piłki przez Krzyżanowskiego. Oprócz zdobytych goli wrześnianie mieli jeszcze kilka wyśmienitych szans na to, aby zwycięstwo okazało się jeszcze bardziej okazałe. Sytuacji sam na sam z bramkarzem Warty nie udało się dwukrotnie wykorzystać Szczublewskiemu i po razie Jankowskiemu i Krawczyńskiemu.

Victoria Września zagrała w składzie: T. Nowicki – Garstka, Lisiecki, Marzyński, Majewski – Krzyżanowski, Witczak (90. Dawid Szymański), Krawczyński (90. Łabędzki), Kopaniarz (80. Szczublewski), Oczkowski – Jankowski (90. Dominik Szymański)

IV liga, Warta Międzychód – Victoria Września 1:4 (1:1)

16:08 03-03-2019