Sukces uczniów ZSP na Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Dwoje uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych weszło w skład zwycięskiej drużyny na Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Wraz z kolegą z Czarnkowa zdobyli Złoty Puchar.

oświata 10:18 04-06-20191 0

Finał olimpiady odbyła się w dniach 31.05 - 2.06 w II Liceum Ogólnokształcącym w Koszalinie

Okręg Wielkopolska Północna reprezentowała drużyna, którą tworzyła dwoje uczniów ZSP: Klaudia Plucińska (III klasa technikum ekonomicznego) i Paweł Kapela z (I klasa technikum informatycznego) oraz Dawid Jusik z II klasy technikum logistycznego Zespołu Szkół w Czarnkowie.

– Uczniowie stworzyli świetną drużynę. Razem wypracowali razem ogromny sukces, tj. pierwsze miejsce drużynowo w Polsce. Dodatkowo Paweł i Dawid zdobyli tytuły laureata, a Klaudia finalisty olimpiady. Cała trójka jest zwolniona z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w swoim zawodzie. Otrzymują też indeksy na wybrane uczelnie wyższe w Polsce – tłumaczy Agnieszka Pol, nauczycielka ZSP, opiekunka olimpiady.

Pani Agnieszka także otrzymała wyróżnienie. Przyznano jej tytuł „Przyjaciela młodzieży” za osobisty wkład i zaangażowanie w innowacyjne wychowanie.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

10:18 04-06-2019