Sukces siatkarzy Gimnazjum nr 2 we Wrześni, kolejny medal Gimnazjady w ich kolekcji (galeria)

Wielki sukces odnieśli startujący w rozgrywkach szkolnych siatkarze Gimnazjum nr 2. Wrześnianie swój udział w turnieju finałowym XVIII Gimnazjady zakończyli wywalczeniem brązowego medalu.

siatkówka rok temu 0

XVIII Finał Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców rozegrany został w dniach 29-30.03.2017 r. w Hali Arena w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpiło osiem najlepszych drużyn szkolnych w Wielkopolsce. W wyniku losowania reprezentanci Gimnazjum nr 2 trafili do grupy B z Gimnazjum nr 3 Krotoszyn, Gimnazjum nr 5 Poznań oraz Gimnazjum nr 2 Turek. Wrześnianie w pierwszym dniu turnieju wygrali wszystkie mecze w stosunku 2:0, co dało im prawo gry w półfinale z drugim zespołem grupy A. Miejsce to przypadło w udziale gimnazjalistom z Nowego Tomyśla, którzy w grupie ulegli tylko gospodarzowi turnieju – reprezentacji Gimnazjum nr 33 Poznań.

- Nasi siatkarze bardzo źle weszli w mecz półfinałowy grając nerwowo, popełniając dużo błędów. Ulegli łatwo w pierwszej partii. W drugim secie nastąpiła wyraźna poprawa w przyjęciu i rozegraniu, co przełożyło się na wynik i pewną wygraną. Trzeci set lepiej rozpoczęli siatkarze z Nowego Tomyśla, zmiana stron nastąpiła przy wyniku 4:8. Seria naszych udanych zagrań pozwoliła wyjść na prowadzenie 10:8, a potem 12:10. Niestety kolejne pięć akcji zakończyli przeciwnicy i to oni weszli do finału – relacjonował trener wrześnian Szymon Stefański.

W pojedynku o brązowy medal wrześnianie zagrali z reprezentacją Gimnazjum nr 33 Poznań składającą się z graczy na co dzień występujących w UKS Rataje Poznań. Mecz okazał się bardzo zacięty, ale reprezentanci Gimnazjum nr 2 wygrali ostatecznie 2:1 i mogli cieszyć się ze zdobycia brązowych medali.

Zwycięzcą Gimnazjady okazali się reprezentanci Gimnazjum Nowy Tomyśl, którzy w finale pokonali po tajbreku Gimnazjum nr 3 Krotoszyn.

Wśród wyróżnień indywidualnych nagrodę dla najlepszego zawodnika libero odebrał reprezentant Gimnazjum nr 2 - Michał Cegielski.

Reprezentacja Gimnazjum nr 2 zagrała w składzie: Kacper Leracz (k), Patryk Ligocki, Krystian Stankowski, Oskar Kubiak, Wojciech Erenz, Aleksander Hyżorek, Michał Cegielski, Adam Sikorski, Konrad Jankowski, Filip Fibich, Mikołaj Kowalikowski, Jakub Kubczak, Wiktor Wąsak, Bartosz Nowak, Szymon Orzechowski

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

rok temu 0