Sukces, na który trzeba było czekać prawie dwadzieścia lat. Siatkarze ZSP z brązowym medalem Licealiady

Po wielu latach oczekiwań reprezentantom Zespołu Szkół Politechnicznych udało się dotrzeć do finału Licealiady i zdobyć medal. Swój sukces siatkarze przypieczętowali podczas turnieju w poznańskiej Hali Arena.

siatkówka 6 miesięcy temu 4

Siatkarze ZSP Września swoją drogę do finału wojewódzkiego w kategorii szkół ponadpodstawowych rozpoczęli od zdobycia mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego. Potem okazali się najlepsi wśród pięciu mistrzów powiatów należących do Rejonu Poznań Teren Wschód. Podczas półfinału wojewódzkiego rozegranego w Kaliszu reprezentanci ZSP Września zajmując drugie miejsce awansowali do grona czterech najlepszych drużyn szkolnych w Wielkopolsce.

XIX Finał Licealiady rozegrano w dniu 19.04.2018 r. w Hali Arena w Poznaniu. Do rywalizacji stanęły reprezentacje Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych z Poznania, Liceum Ogólnokształcącego SMS Piła, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z Krotoszyna i Zespołu Szkół Politechnicznych z Wrześni. Drużyny z Piły i Poznania całkowicie składały się z zawodników klubów siatkarskich – Jokera Piła i Energetyka Poznań. Obie reprezentacje w bieżącym roku znalazły się w finale Wielkopolski w kategorii juniora pośród drużyn klubowych. Mecze półfinałowe rozegrano według wcześniej ustalonego klucza, systemem „na krzyż” ze względu na miejsca zajęte w półfinale wojewódzkim.

Pojedynki półfinałowe nie dostarczyły niespodzianek. Reprezentanci ZSP Września 0:2 ulegli ZSGD Poznań, a siatkarze ZSP nr 3 Krotoszyn w tym sam stosunku ulegli LO SMS Piła.

Mecze półfinałowe

LO SMS Piła – ZSP nr 3 Krotoszyn 2:0 (25:14, 25:7)

ZSGD Poznań – ZSP Września 2:0 (25:20, 25:14)

W walce o brązowy medal spotkały się drużyny, dla których zdobycie tego krążka było historycznym sukcesem. Bardziej usztywnieni z tego powodu okazali się reprezentanci ZSP Września, którzy przez większość gry w pierwszym secie musieli gonić wynik. Dopiero w końcówce wrześnianie odrobili straty doprowadzając do zwycięstwa 25:23. Druga partia od samego początku toczyła się pod dyktando graczy ZSP Września.

ZSP Września – ZSP nr 3 Krotoszyn 2:0 (25:23, 25:19)

Pojedynek finałowy stał na bardzo wysokim poziomie. Po bardzo zaciętej walce lepsi od LO SMS Piła okazali się reprezentanci ZSGD Poznań.

ZSGD Poznań – LO SMS Piła 2:0 (25:23, 25:23)Klasyfikacja końcowa turnieju

1.ZSGD Poznań

2.LO SMS Piła

3.ZSP Września

4.ZSP nr 3 Krotoszyn

Reprezentacja ZSP Września wystąpiła w składzie: Konrad Duczkowski, Aleksander Hyżorek, Jędrzej Ignasiak, Jakub Kowalczykiewicz, Mariusz Rychlewski, Szymon Andrzejewski, Krystian Stankowski, Wiktor Wąsak, Mateusz Wiśniewski, Łukasz Kozubiński, Rafał Kościelniak

Opiekun: Robert Czerniak

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

6 miesięcy temu 4