Strażacy są nie tylko dobrzy w gaszeniu pożarów

Na terenie strzelnicy sportowej w miejscowości Zdrój koło Grodziska Wielkopolskiego 23 września odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP w Strzelectwie Sportowym.

aktualności 15:36 26-09-20160 0

Do rywalizacji w strzelaniu z pistoletu 
 karabinu sportowego przystąpili funkcjonariusze z 31 komend miejskich 
 powiatowych z terenu województwa wielkopolskiego oraz komendy wojewódzkiej. W sumie o puchar Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej rywalizowało 96 zawodników. 

W skład każdej drużyny wchodziło trzech funkcjonariuszy. W obu konkurencjach zawodnicy oddawali 12 strzałów w czasie 10 minut – liczone 10 najlepszych trafień. Uczestnicy sklasyfikowani zostali w czterech kategoriach: indywidualnej w konkurencji pistolet, indywidualnej w konkurencji karabin, indywidualnej dwubój i
drużynowej dwubój.

Zwycięstwo w drużynowym dwuboju i tytuł Mistrzów Wielkopolski Strażaków PSP zdobyła reprezentacja Komendy Powiatowej PSP we Wrześni w składzie: mł. bryg. Marek Mikołajczak, st. kpt. Zbigniew Rzemyszkiewicz i st. ogn. Robert Majchrzak.

Trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej konkurencji karabin zajął  Marek Mikołajczak. Natomiast Robert Majchrzak oraz Zbigniew Rzemyszkiewicz zajęli kolejno czwarte i piąte miejsce w klasyfikacji indywidualnej dwuboju.

- Taki sukces wrzesińskich strażaków to zasługa działaczy Klubu Strzelecko-Rekreacyjnego „Ogończyk” w Nekli – pana Stanisława Hoppe, Tomasza Jańca oraz Piotra Wróblewskiego, którzy uczestniczyli w przygotowaniach naszych funkcjonariuszy udzielając im wielu cennych wskazówek i rad, za co składamy serdeczne podziękowania – mówi Zbigniew Rzemyszkiewicz. (luk) 


Zdjęcia: KP PSP we Wrześni

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

15:36 26-09-2016